wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Remont pługa – najważniejsze informacje na temat serwisu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Remont pługa prędzej czy później będzie obowiązkowym zadaniem każdego rolnika. To narzędzie rolnicze jest zaprojektowane do naprawdę ciężkiej pracy, jednak z biegiem czasu jego elementy się zużywają. W poniższym artykule przedstawimy Państwu najważniejsze informacje związane z zagadnieniem, jakim jest remont pługa. Zapraszamy do lektury!

Nowe i stare urządzenia

Nowoczesne technologie są wykorzystywane przy wszystkich rodzajach maszyn i urządzeń rolniczych. Dzięki temu są bardziej wydajne i wytrzymałe. Podobnie jest z pługami. Współcześnie elementy robocze tego narzędzia są znacznie bardziej odporne na zużycie, dzięki czemu remont pługa możemy przeprowadzać po dłuższym czasie pracy. Podstawowe komponenty, które najczęściej wymienia się w tym urządzeniu to lemiesz, odkładnia, pierś, płozy i stopka. Ich wymiana jest bardzo prosta – do całej konstrukcji są przymocowane za pomocą śrub.

Remont pługa – części oryginalne czy zamienniki?

Jak przy każdym serwisie, tak i przy remoncie pługa mamy do wyboru części oryginalne i zamienniki. Największą (niestety pozorną) zaletą zamienników jest ich cena. Przy wymianie elementów roboczych wydamy znacznie mniej, jeżeli zakupimy zamienniki – często ich cena jest dwa razy mniejsza niż części oryginalnych. Pamiętajmy jednak, że tego typu komponenty są najczęściej mniej wytrzymałe, a co za tym idzie, ich przyszła wymiana nastąpi znacznie szybciej. Może się więc okazać, że finalnie koszt remontu przy użyciu tańszych zamienników może stać się droższy. Właśnie dlatego najlepiej nie oszczędzać na elementach roboczych, które służą do ciężkiej pracy. Oryginalne części do pługa można nabyć między innymi w miejscu, jakim jest sklep rolniczy Poltechparts.

Remont pługa

Ile kosztuje remont pługa?

Oczywiście wszystko zależy od danego urządzenia. Starsze pługi nie posiadają zbyt skomplikowanej konstrukcji, a ich elementy robocze są raczej tanie. Remont takiego pługa nie będzie więc dużym wydatkiem. Jednym z popularniejszych pługów, które ma już swoje lata to wariant trzyskibowy. Do dzisiaj w naszym kraju jest on dosyć popularny, dlatego warto przyjrzeć się kosztom, które trzeba ponieść przy jego remoncie. Okazuje się, że przy wymianie wszystkich elementów roboczych, wydamy około 500 złotych na ich zakup. Jak widać, nie jest to zbyt kosztowny serwis, jednak opiera się na tanich zamiennikach. Gdy będziemy chcieli użyć do naszej maszyny części znanych producentów, będziemy musieli wydać oczywiście więcej.

Pługi nowoczesne

Większy wydatek wiąże się z remontem nowoczesnych pługów, jednak wymiana elementów roboczych jest rzadsza, niż w przypadku starszych modeli. Dlaczego? Jest to spowodowane materiałami, które są wykorzystywane do ich produkcji. Nowe komponenty są wykonywane z zaawansowanych stopów metali, które charakteryzują się wyższą wytrzymałością – najczęściej do kilkudziesięciu hektarów. Oznacza to, że wydatek na remont pługa będzie większy, jednak ponosić go będziemy rzadziej.

Rodzaj gleby jest ważny!

Każdy doświadczony rolnik wie, że rodzaj gleby ornej niezwykle mocno wpływa na żywotność elementów roboczych pługa. Jeżeli nasze pole jest kamieniste, to z pewnością remont pługa będziemy musieli przeprowadzać częściej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że twarde lemiesze, specjalnie hartowane, nie są zawsze odpowiednim wyborem.

Części do opryskiwaczy - Poltechparts.pl

Inne urządzenia rolnicze

Oczywiście każde urządzenie rolnicze wymaga w pewnym momencie remontu. O ile pługi nie są zbyt skomplikowane i ich słaby stan techniczny nie wpływa na środowisko, tak na przykład uszkodzone opryskiwacze mogą spowodować groźne zmiany. Właśnie dlatego musimy stale obserwować tego typu maszyny i eliminować wszelkie usterki. Warto pamiętać, że najbardziej opłacalnym wyborem są części oryginalne, które charakteryzują się najwyższą możliwą jakością. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakupione elementy będą w pełni pasować do naszej maszyny.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą dla Państwa pomocne i remont pługa stanie się prosty i szybki. Przypominamy, że jakość części ma bardzo duży wpływ na wydajność i efektywność prac polowych, a co za tym idzie – na zyski związane z przyszłymi plonami.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły