wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielska drogówka zatrzymała kilkanaście uprawnień do kierowania pojazdami

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci jasielskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę, szczególnie w terenie zabudowanym. W efekcie mundurowi zatrzymali kilkanaście uprawnień do kierowania pojazdami.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest nadal jednym z główych czynników tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Przy dużych prędkościach nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Niestety w dalszym ciągu wielu kierujących zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników ruchu. 

W miniony weekend  funkcjonariusze z jasielskiej drogówki, pełniąc służbę na głównych ciągach komunijacyjnych zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z zawrotną prędkością nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego ale przede wszystkim powodowali zagrożene dla innych uczestników ruchu. Przy użyciu videorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości zatrzymywali tych, którzy w terenie zabudowanym oraz na odcinkach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędzili ponad 100 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali 14 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a tym samym stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. 24-letni rekordzista w piątkowy wieczór jechał w Nowym Żmigrodzie drogą wojewódzką nr 993, z prędkością 126 km/h.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.   

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Simba
9 marca, 2020 13:17

W Polsce bez yanosika i z odrobiną pecha nietrudno stracić prawko.

- Reklama -

Ostatnie artykuły