wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policjant przyjął pod swój dach dwie ukraińskie rodziny

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Godna naśladowania postawa policjanta z Mielca! Arkadiusz Polak przyjął do swojego domu dwie ukraińskie rodziny. Na tym jednak nie poprzestał i już organizuje pomoc dla kolejnych potrzebujących.

Mł. asp. Arkadiusz Polak jest policjantem od 10 lat. Już jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Czerminie bardzo angażował się w sprawy społeczne, dbał o mieszkańców i pomagał potrzebującym. Obecnie służy w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Gdy pojawiła się informacja o możliwości pomocy rodzinom, które uciekają przed wojną z terenu Ukrainy, nie wahał się ani chwili. Sam jest ojcem trójki dzieci i wie jak ważne dla każdego człowieka jest bezpieczeństwo najbliższych.

W swoim domu funkcjonariusz gości dwie obywatelki Ukrainy wraz z dziećmi, dziewczynkami w wieku 6 i 12 lat oraz dwoma chłopcami w wieku 7 i 14 lat. Rodziny przyjechały z miejscowości Borysław w obwodzie lwowskim. W ojczyźnie zostawiły mężów, którzy walczą o wolność.

Po podjęciu decyzji o pomocy rodzinom z Ukrainy, policjant zaangażował w nią swoich znajomych i zorganizował niezbędną pomoc. Przy ich wsparciu wyposażył wolne pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt. Dzieci, które gości, czują się bardzo dobrze w nowym domu. Mają do dyspozycji plac zabaw i już nawiązały pierwsze przyjaźnie z sąsiadami policjanta.

Mł. asp. Arkadiusz Polak nie poprzestaje na pomocy jedynie tym dwóm rodzinom, już organizuje ją dla kolejnych potrzebujących.

ŹródłoKPP Mielec
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bogdan
4 marca, 2022 15:04

Szacun. Tylko nie wiem komu. Policjantowi czy Personie.

- Reklama -

Ostatnie artykuły