wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Inwestowanie w kryptowaluty. Najważniejsze informacje

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rynek kryptowalut z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród inwestorów. Nic w tym dziwnego, bowiem nieustające podwyżki cen czy wysoka inflacja sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna interesować się tematem inwestowania. Najprostszym sposobem jest handel kryptowalutami. Jak inwestować w waluty wirtualne? O czym warto wiedzieć? Odpowiadamy.

Kryptowaluta to inaczej waluta kryptograficzna w formie wirtualnej, która występuje jako rozproszony system przechowujący informacje o posiadanych jednostkach w formie umownej. Najpopularniejsze kryptowaluty to bezsprzecznie Bitcoin, Ethereum oraz Litecoin. Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się również waluty takie jak Solana, Dogecoin czy Cardano.

Inwestowanie w waluty wirtualne 

Inwestowanie w kryptowaluty przypomina handel aktywami i walutami tradycyjnymi. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest to, aby kupić wybrany środek jak najtaniej i sprzedać go z zyskiem. To najprostszy sposób na uzyskanie zysku.  Jeśli wiemy już, czym charakteryzuje się rynek kryptowalut warto poznać możliwości nabycia Bitcoina lub innych walut. Sposobów zawarcia transakcji jest kilka, możemy je zakupić zarówno na giełdzie kryptowalut, w kantorze, bitomacie, a także nabyć od innego użytkownika.

Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kantoru lub giełdy kryptowalut. Giełdy to miejsca, w których możliwy jest handel wirtualnymi walutami, co łączy ich funkcje z klasycznymi giełdami. Są one odpowiedzialne za realizację zleceń czy wprowadzanie kryptowalut, które pozwalają śledzić wykresy i korzystać z analiz rynku. Z kolei zakup kryptowalut w kantorze polega na wymianie tradycyjnych środków pieniężnych (PLN, USD itd.) na aktywa wirtualne (BTC, ETH). Środki w postaci cyfrowej trafią do portfela w formie elektronicznej lub fizycznej, z czego bezpieczniejszym sposobem będzie posiadanie stałego nośnika, jednak rozwiązanie to wiąże się z dość wysokimi kosztami. 

Inwestowanie w kryptowaluty- od jakich kwot możemy je rozpocząć?

Inwestowanie w kryptowaluty w przeciwieństwie do tradycyjnych walut możemy rozpocząć od nabycia części ułamkowych, dzięki czemu możliwe jest pozyskanie nawet najdroższych aktywów, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Minimalna wartość przeprowadzanej transakcji jest zależna od wybranej giełdy czy innych kwestii indywidualnych. Dzięki temu jest to rozwiązanie przystępne dla wszystkich użytkowników niezależnie od faktu, jaką ilość pieniędzy chcą zainwestować. 

Bitcoin kurs – sprawdź!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły