wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Złodzieje perfum zostali zatrzymani przez jasielską policję

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali 3 osoby, które na przestrzeni ostatnich miesięcy dopuszczały się kradzieży w drogeriach na terenie Jasła. Złodzieje kradli perfumy, a następnie sprzedawali w lombardach lub Internecie. Łączna wartość skradzionych perfum to prawie 10 tys. złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, zajmowali się sprawą kradzieży perfum, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich miesięcy w różnych drogeriach na terenie Jasła. Wiedzieli, że sprawcy działają w trójkę i że są to młode osoby.

4 kwietnia br. funkcjonariusze ustalili, że złodzieje znowu pojawili się na terenie miasta. Natychmiast udali się w okolice Rynku Miejskiego, gdzie zauważyli trzy osoby, które odpowiadały rysopisom sprawców kradzieży. Dwóch młodych mężczyzn oraz młoda kobieta w pewnym momencie zaczęli uciekać. Policjanci podjęli pościg pieszy i zatrzymali 17-latkę.

Następnie udali się za pozostałymi uciekinierami, którzy wbiegli na cmentarz, próbując się schować. Kiedy zobaczyli policjantów, uciekając cmentarnymi alejkami, przeskoczyli przez wysokie ogrodzenie i pobiegli w kierunku wałów na ul. Kazimierza Wielkiego. Policjanci nie odpuszczali i kontynuowali pieszy pościg również pokonując ogrodzenie. Mężczyźni nie reagowali na okrzyki „stój Policja”.

Obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani na ul. Szajnochy, gdzie próbowali ukryć się pomiędzy zabudowaniami. Jeden z nich miał przy sobie skradziony w tym dniu perfum.

Złodzieje perfum zostali zatrzymani przez jasielską policję
Fot. KPP Jasło

Cała trójka została przewieziona do jasielskiej komendy. 20-latek i 17-latka trafili do policyjnego aresztu, natomiast 16-latek został doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie. Dodatkowo okazał się być poszukiwany przez tarnowską policję, w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

20-latek i 17-latka zostali przesłuchani i przyznali się do wielokrotnych kradzieży, za które odpowiedzą przed sądem. 16-latek natomiast za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 

Suma skradzionych przez nich perfum to blisko 10 tys. złotych. Dodatkowo nie unikną odpowiedzialności za szalbierstwo. Ponieważ dzień przed zatrzymaniem, złodzieje przyjechali do Jasła z Tarnowa za pomocą taksówki „na aplikację”. Pod pretekstem wybrania pieniędzy z bankomatu, wysiedli z samochodu i uciekli nie płacąc za usługę.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły