wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ogromny sukces nauczyciela jasielskiego Chemika!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Damian Matłosz – nauczyciel w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle został wyróżniony przez MEiN w konkursie „Zawodowiec Roku 2022”. Konkurs jest inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowaną w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź.

Celem I edycji konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych oraz centrów kształcenia zawodowego.

Napłynęło 537 zgłoszeń w 62 dziedzinach. Komisja konkursowa oceniała je według 5 kryteriów. Zwycięzców poznaliśmy 14.03.2023. Warszawska gala zgromadziła najlepszych nauczycieli z poszczególnych branż ze szkół z całej Polski.

Damian Matłosz i Agnieszka Chłopek
Damian Matłosz i dyrektor ZS nr 3 w Jaśle Agnieszka Chłopek

Wyróżnienie jako jedyny nauczyciel z powiatu jasielskiego otrzymał pan mgr inż. Damian Matłosz w kategorii branżowej Automatyka i Robotyka. Z całej Polski nominowanych zostało tylko 118 nauczycieli przedmiotów zawodowych w 52 kategoriach, w tym województwie podkarpackim 12. Pan Matłosz został zgłoszony i wyróżniony, ponieważ pracuje z młodzieżą z zaangażowaniem i pasją, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się bardzo dużym autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym. Posiada liczne i ważne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego, a także działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego, wprowadzając autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne. Współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami), a także ośrodkami akademickimi, dbając również o swój rozwój zawodowy.

Gala odbyła się w Warszawie w hotelu Bellotto, a nagrody wręczali przedstawiciele organizatorów konkursu: Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot oraz Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Paweł Poszytek.

Damian Matłosz nagrodzony w konkursie "Zawodowiec Roku 2022"

Nowoczesne kształcenie zawodowe przygotowuje uczniów do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy i w zmieniającej się rzeczywistości Polski i świata. Najcenniejszą wartość dla społeczeństwa i rynku pracy wciąż stanowi kapitał ludzki. Dlatego z dumą dzielimy się informacją o sukcesie naszego nauczyciela pana Damiana Matłosza. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że możemy razem pracować.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły