wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Biało-czerwone Jasło!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym czasie całe Jasło przybiera biało-czerwone barwy. To doskonała okazja, aby zamanifestować nasz patriotyzm i dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Jaślanie mają dodatkowe powody od radości, ponieważ od niedawna obok flagi Polski powiewa także sztandar miasta Jasła.

Podczas określonych państwowych świąt wywieszenie flagi przed budynkiem urzędu należy do obowiązków jednostek samorządu terytorialnego. Władze zadbały jednak o to, aby flagi były widoczne nie tylko w centrum, ale niemal w każdej części miasta. Poza tym mieszkańcy sami chętnie wywieszali je w oknach, na balkonie swojego mieszkania lub przed domem.

Dla nas to już się stało tradycją, że podczas długiego majowego weekendu wywieszamy flagę. Wtedy zawsze przyjeżdża syn z wnukami i dzieci od najmłodszych lat uczą się, że powinny być dumne z Polski – mówiła mieszkanka Jasła.

Darmowe flagi dla Jaślan

Dzięki inicjatywie posła do PE Bogdana Rzońcy wielu jaślan otrzymało dzisiaj darmowe flagi. Pracownicy biura poselskiego rozdawali je w okolicach Rynku, Galerii Jasło, Zielonego Rynku oraz na ul. Kościuszki i Jana Pawła II . Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i zdecydowana większość osób chętnie przyjęła flagę. Rozdano ich niemal pół tysiąca!

Można zaobserwować, że w Jaśle z roku na rok biało-czerwonych flag pojawia się coraz więcej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły