wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Najlepsze inwestycje w polskich miastach: znamy laureatów Rankingu Inwestycji 2023!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Największy portal nowych mieszkań i domów – RynekPierwotny.pl opublikował kolejną edycję Rankingu Inwestycji, w którym wybrano najpopularniejsze i najciekawsze projekty mieszkaniowe pod względem standardu wykończenia z największych polskich miast. 

Ranking Inwestycji to zestawienie, które od 2016 roku wyróżnia inwestycje deweloperskie, cieszące się popularnością wśród osób szukających mieszkań. Formuła Rankingu do 2022 roku w całości była oparta o preferencje klientów, którzy m.in. wysyłając zapytania, dzwoniąc do biur sprzedaży czy przeglądając na portalu wizytówki poszczególnych inwestycji, w naturalny sposób wskazywali liderów popularności.

Najnowsza edycja bazuje również na zainteresowaniu użytkowników, choć nie jest to jedyne kryterium, które w tym roku zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień. Portal RynekPierwotny.pl postanowił dodatkowo ocenić standard wykończenia poszczególnych projektów, zwracając uwagę na detale, ważne z punktu widzenia mieszkańców (np. części wspólne, fasady budynku, balkony, tereny wokół inwestycji). Wykorzystano do tego metodologię Uniwersalnego Standardu Inwestycji (USI), czyli systemu oznaczeń jakości wykończenia budynków we współczesnych inwestycjach deweloperskich, który bierze pod uwagę rozpoznawalne, wizualne cechy budynków (np. zagospodarowanie terenu) i przypisuje im wartość w pięciopunktowej skali.

Marek Wielgo rynek nieruchomości

Jak tłumaczy Wojciech Sosnowski, specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej Odbieramy obrazy w sposób intuicyjny, rozumiemy otoczenie przez pryzmat własnego doświadczenia. Projekty budynków są bardziej przemawiające, gdy odwołują się przez zrozumiałe wzory, barwy i kształty do naszych emocji i wyobrażeń. Duże balkony i okna, nacisk na lepsze materiały, przekonanie o istotności życia w otoczeniu przyrody przekładają się na widoczny efekt. Na deweloperze i zaangażowanym przez niego projektancie spoczywa odpowiedzialność za połączenie ich w harmonijną i estetyczną całość składającą się na budynek, w którym chcielibyśmy zamieszkać.

Finalnie w dziesięciu największych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Katowice wybrano po trzy najlepsze projekty oraz przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia.

Głównym celem Rankingu Inwestycji jest zwrócenie uwagi na najpopularniejsze projekty mieszkaniowe, które oprócz dostosowania swojej oferty do klienta, biorą pod uwagę również jego potrzeby związane z komfortem zamieszkania oraz estetyką wykończenia. 

Zwycięzcami Rankingu Inwestycji 2023 zostały inwestycje:

  • w Bydgoszczy – Urzecze (Budlex),
  • w Gdańsku – DOKI Living (Euro Styl),
  • w Katowicach – Nadgórników 14 (Noho Investment),
  • w Krakowie – 29. Aleja (Dom Development),
  • w Lublinie – Chodźki Residence (Lalak Development),
  • w Łodzi – Osiedle Primo etap IV (Profbud),
  • w Poznaniu – Kamienica przy kinie (Spravia),
  • w Szczecinie – Aloha Residence (Asset Home),
  • w Warszawie – Osiedle Urbino (Dom Development),
  • we Wrocławiu – River Point KM6 (Archicom).

Szczegóły Rankingu Inwestycji oraz nagrodzonych projektów są dostępne na stronie pod linkiem https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły