wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

7. Edycja Studenckiego Konkursu Piosenki ,,Kill me with the MUSIC”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przed nami 28. Rzeszowskie Juwenalia, czyli największa impreza studencka na Podkarpaciu. Wraz z tym  wydarzeniem rusza również VII edycja Konkursu Piosenki Studenckiej „Kill me with the MUSIC”. Celem jest wyłonienie spośród zgłoszonych uczestników największych talentów muzycznych i wsparcie ich w dalszym rozwoju. Konkurs z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem początkujących artystów. Wydarzenie jest okazją dla nieodkrytych talentów muzycznych z naszego regionu do zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia, które może okazać się krokiem do spełnienia zawodowego w branży muzycznej.

Laureaci konkursu zostaną uhonorowani występami na jednej ze scen Rzeszowskich Juwenaliów oraz Rzeszowskich Kulturaliów. Zgłoszenia do konkursu można składać do 28 marca. Wstępne eliminacje konkursowe odbędą się już  4 kwietnia w auli V1 Budynku V Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, natomiast gala finałowa została zaplanowana na 18-go kwietnia, również w auli V1 Budynku V Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców będzie wybierać uzdolnione muzycznie jury, w skład którego wchodzą m. in.

– Dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych oraz dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,, Rzeszów Carpathia Festival”, międzynarodowego jurora. Pani Anna to ceniona wokalistka, aranżerka wokalna, animatorka kultury. Jest też laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, nauczycielką emisji głosu

– Bartłomiej ‘Gibson’ Filip – muzyk, basista, gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 10. Bartek grał w wielu lokalnych zespołach i z szeregiem lokalnych muzyków, z którymi licznie koncertował na różnych scenach. Wśród nich wymienić można takie zespoły jak: Stallion (2009), Biopsy (2010), Tribute to Svann (2012-2013). Kilkukrotny członek jury Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Muzyczna ścieżka Bartka była zawsze otwarta na występy z różnymi muzykami, dzięki czemu zdobył ogromne doświadczenie w grze nie tylko na gitarze basowej, ale także na innych instrumentach.

Podczas poprzedniej edycji ,,Kill me with the MUSIC” w kategorii ,,solista” zwycięzcą został Dawid Wojtoń, natomiast w kategorii zespołowej wygrał zespół Mikrokosmos.

Jako gość specjalny na scenie wystąpi zespół Fever. Został on założony w 2016 roku w Stalowej Woli w celu muzycznej fuzji czterech osobliwości. Łącząc różne elementy szeroko pojętej muzyki rockowej. Z tego powodu Paweł Brzykcy z „Teraz Rock” nazwał Fever „Dużą nadzieją polskiego rocka”. Muzyka przykuwająca uwagę oraz potężna i pozytywna energia na scenie zaowocowały kilkudziesięcioma koncertami na dużych scenach u boku największych gwiazd, czego uhonorowaniem był dwukrotny występ, na głównych scenach podczas Rzeszowskich Juwenaliów.

Organizatorem Konkursu jest Sztab Organizacyjny Rzeszowskich Juwenaliów wchodzący w skład Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły