wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wernisaż w Jaśle. Akwarele Ady Florek

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

17 września, br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury odbył się wernisaż prac Adrianny Florek, międzynarodowej sławy akwarelistki. Obrazy pochodzącej z Brzozowa artystki będzie można oglądać do 29 października br.

– Jako pracownik Jasielskiego Domu Kultury jestem dumna z tego, że swoją pierwszą wystawę w Polsce, Ada ma właśnie tutaj, w Jaśle. Artystka jest uznaną międzynarodową akwarelistką – mówiła podczas otwarcia wernisażu Katarzyna Gądek – Smyka, grafik JDK.

Artystka ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

– Buzują we mnie przeróżne emocje, ponieważ nie oczekiwałam, że taka wystawa zdarzy się tak szybko. Zgromadziliśmy tutaj 45 prac z ostatnich dziesięciu lat. One nie są ułożone ani chronologicznie, ani tematycznie. Poza zwierzątkami, które lubią być w stadzie. Dla mnie każda z tych prac jest ważna i wyjątkowa. Chciałabym opowiedzieć króciutko o jednej pracy, która otworzyła mi drogę na dalsze, inne życie. To jest akwarela przestawiająca jabłka. Namalowałam ją w 2017 roku. To była pierwsza moja praca, która ze mną współgrała. Jak ja ją podpisywałam, to wiedziałam, że to jest to – podkreśla Ada Florek.

Wernisaż Jasło. Akwarele Ady Florek

Praca wysłana na międzynarodowy konkurs, została dostrzeżona wśród wielu tysięcy prac i znalazła się w finale, zajmując piąte miejsce.

– W imieniu mieszkańców chciałabym pięknie pani podziękować, za podzielenie się z nami swoimi pracami. Emanuje z nich pozytywna energia ciepło i po prostu dobro. Dziękuję za to, że zechciała się pani z nami tym pięknym wnętrzem podzielić – zwróciła się do artystki Elwira Musiałowicz – Czech, zastępca burmistrza Jasła.

W swojej 15 – letniej pracy twórczej artystka swoje prace wystawiała w galeriach na całym świecie. Malarka ma na swoim koncie spore sukcesy konkursowe, jest m.in. tegoroczną finalistką „2nd International Masters of Watercolour Youth Alliance” w Chinach, otrzymała także dwa wyróżnienia we francuskich konkursach: „International Pyrenees Watercolour Contest & Exhibition”, „Watercolour Renaissance” oraz wyróżnienie specjalne w Międzynarodowym Biennale Akwareli w Fabriano – „Fabriano Watercolour 2020” we Włoszech. Równie duże sukcesy odnosiła w latach ubiegłych. Tylko w tamtym roku zdobyła wiele nagród na międzynawowych konkursach w: Wielkiej Brytanii, Japonii, USA i Kandzie.

ŹródłoJDK Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły