wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zniszczony odcinek drogi Osobnica – Łazy Dębowieckie – Dębowiec wreszcie doczeka się przebudowy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj Zarząd Powiatu w Jaśle podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica – Dębowiec w miejscowościach Osobnica i Łazy Dębowieckie.

W ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica – Dębowiec w km 0+004 – 0+474, 1+800 – 2+329 w miejscowościach Osobnica i Łazy Dębowieckie” zostanie przebudowany niemal pół kilometrowy odcinek drogi w Osobnicy (w km 0+004 – 0+474) i ponad pół kilometrowy w Łazach Dębowieckich (w km 1+800 – 2+329).  

W Osobnicy droga zostanie poszerzona do normatywnych parametrów klasy Z, wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna i wybudowane chodniki po obu jej stronach. Rowy będą odmulone i zabudowane kolektorem kanalizacji deszczowej.

W Łazach Dębowieckich po robotach przygotowawczych i rozbiórkowych, wykonana zostanie nowa podbudowa i zlikwidowane przełomy. Na drodze położna zostanie nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych wraz ze skropieniem emulsją asfaltową. Wykonane będą również roboty wykończeniowe, w tym m.in. uzupełnienie poboczy, oczyszczenie z namułu rowów oraz przepustów, obsianie skarp.

Wartość zadania to 1 309 934 zł. Środki na jego realizację pochodzą z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, budżetu Powiatu Jasielskiego oraz dotacji gmin: Jasło i Dębowiec.

Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. z Jasła.

Termin realizacji zadania: do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
kamikaze
25 września, 2021 12:23

To w Osobnicy będzie chodnik po obu stronach drogi, a w Jaśle np. w Gamracie tylko po jednej? Przynajmniej będzie co święcić, darmozjady ustawią się do zdjęć a sukienkowy pasibrzuch będzie miał robotę.

Oorg
25 września, 2021 18:59

To kiedy święcenie chodnika?

- Reklama -

Ostatnie artykuły