wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Jaśle powstanie Ogród dla motyli

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Ogródku Jordanowskim, w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Jasła, powstaje edukacyjna ścieżka ekologiczna. Ma ona popularyzować wiedzę biologiczną, pokazywać gatunki, które próbują przetrwać w pobliżu człowieka oraz te, które zrezygnowały z życia w naturalnych warunkach i na stałe towarzyszą ludziom. Jednym z elementów ścieżki jest ogród motyli.

Dzieci, dzięki temu projektowi, będą miały okazję poznać rośliny miododajne –  wabiące motyle. Jednym z jego elementów jest ogród motyli, założony jesienią 2019 roku, który ma uświadomić najmłodszym fakt, że owadom takim jak trzmiele czy motyle coraz częściej nie odpowiada współczesne środowisko modyfikowane przez człowieka. Stale maleje liczba miejsc, gdzie te piękne owady mogą spokojnie żyć. Setki motyli giną z powodu coraz intensywniejszej urbanizacji.

Motyl Jasło
www.um.jaslo.pl

Niebawem w ogródku pojawią się również kolorowe domki dla motyli, w których znajdą one schronienie szczególnie na czas hibernacji. W projekcie przewidziano także montaż ekologicznych tablic edukacyjnych.

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kama
24 lipca, 2020 20:49

Inicjatywa dobra, czego się czepiacie? Serio, po co wszystko od razu bezmyślnie krytykować?

Kazek
24 lipca, 2020 21:11

Pszczoły hodujcie! Zamiast bzdetów typu winne klimaty zajmijcie się czymś, co ma realne przełożenie na miasto i zdrowie mieszkańców. Promujcie to, co zdrowe i wartościowe a nie lokalnych biznesmenów winiarzy.

Ronin
24 lipca, 2020 12:44

Może Pan Burmistrz wybierze się na serje edukacyjna na temat drzew, ptaków owadów, ochrony środowiska, ochrony zdrowia… A potem tworzą projekty z głową.

Ale dobre i tyle. Tylko szkoda że to takie pod tarcie trochę szkłem…

Rafal
24 lipca, 2020 12:46
Odpowiedź na  Ronin

Ogród, że motyl nie siada!

- Reklama -

Ostatnie artykuły