wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowy odcinek drogi powiatowej połączy Wolicę z ulicą Żniwną w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Wolicy trwają prace budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa nowego odcinka drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna – Wolica” – etap I. Ta inwestycja jest niezwykle ważna dla miasta Jasła i południowo-wschodniej części Powiatu Jasielskiego. Stanowić będzie małą, wschodnią obwodnicę Jasła, prowadzącą m.in. do strefy przemysłowej, Szpitala Specjalistycznego oraz Komendy Powiatowej Policji.

Przedmiot umowy obejmuje budowę 150 m odcinek drogi klasy „Z” o szerokości 6 m wraz ze skrzyżowaniem typu rondo, utwardzenie poboczy oraz przebudowę sieci uzbrojenia terenu. Zakres inwestycji obejmuje także budowę oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego.

Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. z siedzibą w Jaśle.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 066 046,82 zł przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 mln zł.

Termin realizacji robót budowlanych planowany jest w maju br.

Obecnie na ulicy Żniwnej obowiązuje ograniczenie tonażowe do 12 t., a w przyszłości po wykonaniu 600 m odcinka ruch pełnotonażowy zostanie skierowany do Wolicy, a pozostała część ul. Żniwnej będzie drogą lokalną z ograniczeniem tonażowym do 3,5 t. Ul. Żniwna nie jest w najlepszym stanie, ale pozostaje kwestia wykonania przejazdu kolejowego, który zostanie wykonany w ramach zadania rewitalizacji linii kolejowej 108 Jasło-Krościenko przez PKP PLK S.A. Po przebudowie tego przejazdu i wybudowaniu parkingów, PKP planuje realizację przystanku kolejowego Jasło-Sobniów.

Zarząd Powiatu planuje wystąpić o środki zewnętrzne na realizację II etapu tj. około 600 metrowego odcinka drogi od ronda w Wolicy do ul. Żniwnej.

W przyszłości planowana jest droga od ul. Towarowej na skrzyżowaniu za mostem do ul. ks. Piotra Skargi w Jaśle. Łącznik ten pozwoli na szybki i bezkolizyjny wjazd i wyjazd z miasta.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły