wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W jakim stanie są drogi powiatowe na terenie gminy Tarnowiec?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Starosta Jasielski Adam Pawluś, Członek Zarządu Powiatu Jan Muzyka oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – Katarzyna Kaszowicz, w dniu 8 czerwca 2020 r., dokonali przeglądu dróg powiatowych na terenie gminy Tarnowiec.

Trwają intensywne prace przy budowie ciągu pieszego w miejscowości Dobrucowa, na ok. 800 m odcinku drogi powiatowej nr 1847R Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok. Wartość tych prac wynosi ponad 300 tys. zł.

Dokonano również przeglądu drogi powiatowej nr 1887R Czeluśnica – Tarnowiec, która jest w trakcie przygotowywania do przebudowy. Obecnie trwają prace projektowe nad poszerzeniem i przebudową końcowego odcinka tej drogi od strony Tarnowca. Wykonana zostanie nowa podbudowa i usprawniony system odwodnienia, co pozwoli nowej nawierzchni zachować trwałość i funkcjonalność. Jednakże w celu utrzymania przejezdności, niezwłocznie zostanie zlikwidowany przełom na tej drodze.

Wybudowany zostanie również nowy przepust na drodze nr 1888R Umieszcz – Tarnowiec na cieku Potok Czarny, który jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga natychmiastowej naprawy. Radni na ostatniej sesji Rady Powiatu zdecydowali o realizacji tej inwestycji.

Również odcinek drogi relacji Jasło – Zręcin w miejscowości Glinik Polski, wraz z przepustem, wymaga naprawy i dlatego przygotowywana jest dokumentacja do naboru wniosków o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wszystkie te inwestycje, prowadzone na drogach powiatowych, o które zabiegają od lat radny Józef Rosół i Członek Zarządu Powiatu Jan Muzyka, zapewnią użytkownikom ruchu komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Widły i Grabie
10 czerwca, 2020 10:59

Szkoda, że Potakówka jest poza zainteresowaniem jakichkolwiek władz. Brak chodników we wsi, dojazd do Jedlicza sypie się już na dobre.

Jola
10 czerwca, 2020 14:34
Odpowiedź na  Widły i Grabie

Wszystkiego się naraz nie zrobi, ale chociaż widać, że jakieś działanie jest. Może i na Potakówke przyjdzie pora.

- Reklama -

Ostatnie artykuły