wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ruszają prace związane z rozbiórką i budową dwóch mostów w Cieklinie. Dziś oficjalnie przekazany został wykonawcy plac budowy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

dzisiaj, tj. 10 czerwca 2020 r. przekazano wykonawcy plac budowy na realizację inwestycji pn. „Rozbiórka istniejących i budowa dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin”.

Zakres prac obejmie rozbiórkę i budowę dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin w ciągu dróg powiatowych nr 1868R Trzcinica – Osobnica – Cieklin i nr 1877R Cieklin – Wola Cieklińska. Istniejące 2-przęsłowe mosty o konstrukcji żelbetonowej zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstaną nowe, jednoprzęsłowe, płytowo – belkowe obiekty o normatywnych parametrach i nośności 40 ton. W ramach prac wykonane zostaną również umocnienia potoku i wyremontowana droga w obrębie dojazdów do mostów.

Wartość inwestycji to 3 382 944,69 zł, przy czym zadanie to otrzymało dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, które pokryje 50% kosztów.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM” Sp. z o.o. z Gorlic.

Inwestycja zostanie zakończona w listopadzie 2020 roku.

Inwestycja ta jest ważna nie tylko dla mieszkańców Gminy Dębowiec, ale całego Powiatu Jasielskiego. Rzeka Bednarka jest niebezpiecznym górskim potokiem, który w czasie opadów szybko podnosi swój wartki nurt, dlatego dla bezpiecznego korzystania z przejazdu przez nią, konieczna jest rozbiórka i budowa nowych mostów o pełnym tonażu – powiedział Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Przekazanie placu budowy odbyło się przy udziale: Alicji Zając – Senator RP, Wojciecha Zająca – Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adama Pawluia – Starosty Jasielskiego, Stanisława Pankiewicza – Wicestarosty, Ryszarda Lisowskiego – Członka Zarządu Powiatu w Jaśle, Marcina Bolka – Wójta Gminy Dębowiec, Kamili Cholewiak – Kiczek – przedstawiciela Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, księdza prałata Franciszek Motyka z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie, przedstawicieli wykonawcy: Marka Pyznara – Wiceprezesa Zarządu firmy „GODROM” sp. z o.o. i Piotra Bażyka – Kierownika budowy, Katarzyny Kaszowicz – Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Ewy Dubiel – Naczelnika Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Joanny Wanat – Kierownika Referatu w Wydziale Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Henryka Kośka – Inspektora nadzoru w Wydziale Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Andrzej Konopki – Naczelnika Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle, Stanisława Więcka – Sołtysa wsi Cieklin oraz Rafała Czechowicza – Komendanta OSP Cieklin.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły