Spotkanie konsultacyjne Jasło

Dwa istotne zagadnienia będą poruszane podczas spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek (27 marca, godz. 17). Jedno dotyczy utworzenia nowoczesnego centrum nauki w budynku Szkoły Podstawowej nr 2, a drugie przebudowy Placu Inwalidów Wojennych.

Jasielski „Kopernik” … a raczej Łukasiewicz, Steinhaus i Weigl

Wybitne postacie związane z Jasłem: Ignacy Łukasiewicz, Hugo Steinhaus i Rudolf Weigl ekspertami w centrum nauki, mediateka, pracownia aktywności społecznych, centrum coworkingowe, pracownia kreatywności to propozycje, które znajdują się w opracowanej przez Miasto koncepcji utworzenia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle.

Nowinki techniczne na placu z kotwicą?

Jak ma wyglądać Plac Inwalidów, by spełniał oczekiwania mieszkańców? Co mogłoby sprawić, by miejsce to stało się nie tylko bardziej estetyczne i ciekawe, ale funkcjonalne i chętnie odwiedzane? Miasto przygotuje projekt przebudowy placu wraz z pasażem przy Kinie Syrena, ale chce by to mieszkańcy zdecydowali co się tam ma znaleźć.

Przyjdź na spotkanie konsultacyjne, wtorek (27 marca), godz. 17, Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Koralewskiego.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najbardziej popularny komentarz
Najbardziej popularny wątek
4 Autorzy komentarzy
AndrzejZdzisekEwkaLili Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrypcje  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lili
Użytkownik
Lili

Ostatnio trochę się u nas dzieje, miasto się zmienia. Niestety wątpię, żeby ktoś poza krytyką chciał powiedzieć coś konstruktywnego.

Ewka
Gość
Ewka

Na czym będzie polegać przebudowa? Może warto się zastanowić nad unowocześnieniem kina i parkingami. Przynajmniej repertuar kina powinien być bogatszy, bo ludzie jeżdżą oglądać filmy w Krośnie.

Zdzisek
Gość
Zdzisek

Pani Ewo, jeżeli pani jeszcze nie zarejestrowała, to jaiselskie kino dysponuje nowoczesnym projektorem 3D / 4K i nagłośnieniem Dolby Surround 7.1 już od września 2014 roku. Od lata 2017 posiada również nowe fotele. Na wczorajszym DKFie było 139 osób. A na jednej z sobotnich projekcji w krośnieńskim Kinie Helios było 2 – słownie “dwie” osoby! 🙂 No to jak to jest z tym repertuarem i jeżdżeniem do Krosna? 🙂 (Y)

Andrzej
Użytkownik
Andrzej

Dla niektórych to nawet psie kupy w Krośnie lepiej pachną.