wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Tężnia solankowa będzie na Przystanku Kwiatowa w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Po rozstrzygnięciu 15 czerwca br. przetargu nieograniczonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację zadania pn. „Budowa tężni solankowej w parku linowym w Jaśle” ustalono, że kwoty zaoferowane przez podmioty, które wzięły udział w przetargu znacznie przekraczają zabezpieczone na ten cel środki w budżecie miasta.

Po dokonaniu analiz, a także przeprowadzeniu uzgodnień z panią Agnieszką Sobczyk (autorką projektu wybranego do realizacji), wprowadzono zmiany, które zmniejszą koszty realizacji zadania, w tym tę najważniejszą o zmianie lokalizacji obiektu z parku linowego na kompleks rekreacyjno – sportowy „Przystanek Kwiatowa”.

Co o tym sądzi autorka projektu radna Agnieszka Sobczyk?


Agnieszka Sobczyk
Agnieszka Sobczyk

Pierwotna lokalizacja zakładała powstanie tężni w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców Jasła ale projekt dopuszczał jej zmianę. To miał być prozdrowotny projekt, gdzie rodziny z dziećmi i spacerowicze mogliby z niego swobodnie korzystać.

Przystanek Kwiatowa wydaje się pod tym względem gorszą lokalizacją, ale wynika to z małego zainteresowania tym wspaniałym miejscem. Być może powstanie tężni solankowej na kwiatowej przyczyni się do popularyzacji ośrodka. Jestem dobrej myśli.

— Agnieszka Sobczyk


Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo

Budowa tężni przy ul. Kwiatowej przyczyni się do ożywienia kompleksu oraz uczyni ten teren bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców Jasła. Tężnię planuje się wybudować w pobliżu wejścia, w miejscu otoczonym drzewami i częściowo zacienionym, co stanowi dodatkowy atut. Od kilkunastu dni na teren „Przystanku Kwiatowa” można dojechać przebiegającym w pobliżu nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 992 od ronda Adama Lazarowicza do ul. Grunwaldzkiej. Dostępny jest tam parking oraz na miejscu można skorzystać z oferty rekreacyjnej i gastronomicznej. Korzystanie z tężni będzie bezpłatne.

Nowa lokalizacja jest łatwiejsza do realizacji z punktu widzenia prowadzenia procesu inwestycyjnego, co powinno przyczynić się do zmniejszenia kosztów inwestycji. Ogłoszenie przetargu zostało poprzedzone wykonaniem badań geotechnicznych, które potwierdziły techniczne możliwości budowy tężni na terenie „Przystanku Kwiatowa”. Nowy przetarg nieograniczony na budowę tężni został ogłoszony 15 lipca br. a termin do składania ofert upływa 30 lipca.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły