wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Minister Piotr Mazurek zaprasza do udziału w konsultacjach strategii dla młodych

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Już za kilka dni młodzi ludzie z Podkarpacia będą mieli możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Konsultacje dla naszego województwa rozpoczną się 12 października br.

Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Mazurek, poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch spotkali się dzisiaj z mediami podczas briefingu prasowego, który odbył się w formie hybrydowej.  Tematem konferencji były planowane konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Podkarpacka młodzież będzie mogła wziąć w nich udział już w najbliższy wtorek. Zapisy przyjmowane będą do 11 października (poniedziałek) do godziny 12:00.

Zapraszamy młodych ludzi z Podkarpacia do udziału w konsultacjach, które odbędą się 12 października  w trybie online. Zależy nam na tym, aby w dyskusji wzięło udział jak najwięcej osób – to warunek tego, by strategia była adekwatna do oczekiwań odbiorców. Chcemy rozmawiać o sprawach ważnych dla przyszłości państwa, dla przyszłości młodych ludzi. Chcemy, by dokument miał realny wpływ na założenia polityki rządu w różnych kierunkach – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Minister Piotr Mazurek podkreślił, że celem konsultacji jest partycypacyjne włączenie młodych ludzi do decydowania o sprawach istotnych z ich punktu widzenia.

We wszystkich województwach przeprowadzamy takie spotkania po to, aby rozmawiać z  młodymi Polakami o tym, jakie są ich problemy, potrzeby, oczekiwania w różnych dziedzinach oraz po to, aby wspólnie, w oparciu o dialog z młodzieżą, wypracować pewne rekomendacje działań dla rządu, konkretne wnioski, które później będą dla nas podstawą do stworzenia i przyjęcia nowej wieloletniej strategii polityki polskiego państwa na rzecz młodego pokolenia. Rozmawiamy m. in o kwestiach związanych z obszarem edukacji, rynku pracy, polityki społecznej, prorodzinnej, demograficznej, ekologii, klimatu społeczeństwa obywatelskiego, kultury, zdrowia i sportu – podkreślił minister. – W ramach konsultacji będą prowadzone prace warsztatowe, dyskusje. Każdy będzie mógł zabrać głos, wyrazić swoją opinię, zgłosić konkretną inicjatywę, brać udział w wypracowaniu wniosków, rekomendacji – dodał.

Sekretarz stanu zaznaczył, że ważne jest wsłuchanie się w głos i oczekiwania młodych ludzi niezależnie od poglądów politycznych, punktu widzenia  czy miejsca zamieszkania.

To pozwoli nam stworzyć strategię, która w sposób optymalny będzie odpowiadała na postulaty młodych ludzi. Serdecznie zachęcam do udziału w konsultacjach – powiedział.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Konsultacje dla woj. podkarpackiego rozpoczną się 12 października br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem:

https://strategiamlodych10.webankieta.pl/

Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 11 października (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły