wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Szkoła Programowania – chwilowa moda czy sposób na połączenie pasji i nauki?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zaczynając swoją przygodę z programowaniem, możemy wybrać różne drogi rozwoju. W trakcie minionych lat wielu programistów rozpoczynało swoją edukację z pozycji samouka, wspierając się później artykułami i literaturą. Teraz możemy rozpocząć naukę niemal na każdym etapie wiedzy, niezależnie od wieku w szkołach programowania. W jaki sposób funkcjonuje placówka związana z nauczaniem programowania i kto może podjąć w niej naukę?

Szkoła programowania dla dzieci

Jedną z wiodących placówek edukacyjnych w zakresie nauki programowania w Polsce jest szkoła Giganci Programowania. Szkoła posiada swoje oddziały, już w ponad 60 miastach, mogąc pochwalić się pokaźnym gronem uczniów – zarówno tych najmłodszych, jak i licealistów. Dzieci swoją przygodę z programowaniem mogą rozpocząć równolegle z edukacją szkolną i podążać według specjalnie przygotowanej ścieżki naukowej – dzięki temu są w stanie poszerzać zakres swojej wiedzy w usystematyzowany sposób. Starsi uczniowie również mogą podjąć naukę w Gigantach  – wybierając odpowiedni kurs do swojego wieku, umiejętności i zainteresowań.

Kiedy rozpocząć naukę programowania?

Coraz więcej osób potwierdza, że na naukę programowania nigdy nie jest za późno. Jeżeli jednak już u dziecka widzimy predyspozycje i naturalną ciekawość do kodowania, warto zapisać się na zajęcia z programowania. Giganci Programowania dla najmłodszych uczniów ofertują tworzenie projektów w programach typu Scratch czy Kodu. Czasem swoje zainteresowania odkrywamy w późniejszym wieku – na zajęcia zapisać się również mogą licealiści. Wtedy naukę programowania zaczyna się już od innego pułapu – najczęściej są to podstawy konkretnego języka, np. C#.

W semestrze Jesień/Zima 2021 oferujemy Państwu wiele ciekawych kursów. Zapraszamy serdecznie uczniów z klas 1-3, 4-6, a także 7 i 8 oraz szkół średnich. Zajęcia mogą podjąć nie tylko osoby początkujące, ale również Ci, którzy podstawy programowania mieli okazję poznać już wcześniej.

Zapisy prowadzimy przez formularz na stronie pod linkiem:

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/zapisz-sie

Koduj z Gigantami i stań się jednym z nich!

Zajęć z programowania spróbować również warsztatowo – poszukując swoich zainteresowań często w zaskakujących okolicznościach możemy trafić na coś, czego wcześniej nie znaliśmy i połknąć przysłowiowego bakcyla. W tym wypadku szkoła Gigantów Programowania również wychodzi z cyklicznymi wydarzeniami „Koduj z Gigantami”, gdzie bezpłatnie można zapisać się na jednorazowe zajęcia i spróbować swoich sił w programowaniu. Akcja odbywa się dwa razy roku, a do zarezerwowanie miejsca na warsztatach potrzebne jest jedynie wysłanie zgłoszenia przez stronę:

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami

Koduj z Gigantami - Jasło

Programowanie to nie tylko nauka!

Kto wie czy nie będzie to początek nowej pasji i sposobu na życie?

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły