wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościProgramowanie dla dzieci? Giganci Programowania odpowiadają - TAK!

Programowanie dla dzieci? Giganci Programowania odpowiadają – TAK!

Giganci programowania Jasło

Na naukę programowania nigdy nie jest zbyt wcześnie. Mówi się, że kodowanie to „trzeci język”. Chcemy, żeby nasze dzieci znały angielski i swobodnie porozumiewały się w każdym miejscu na świecie. Żyjemy w czasach, w których coraz więcej przedmiotów jest „oprogramowanych”. Jeśli chcemy mieć nad nimi kontrolę, warto wiedzieć nie tylko, jak działają, ale jak to działanie zmodyfikować właśnie za pomocą oprogramowania. I nie chodzi tu o wychowanie młodych informatyków, ale ludzi, którzy będą rozumieć, w jaki sposób działa otaczający ich świat. Zajęcia z programowania dla dzieci to w dużej mierze zabawa polegająca właśnie na tym, aby „dogadać się” z urządzeniem.

Nauka programowania to coś więcej niż kodowanie – uczy analitycznego myślenia, kieruje młode umysły na tworzenie nowych rozwiązań.

Współczesne dzieci, które na każdym kroku wykorzystują najnowsze technologie – komputery, tablety czy smartfony, są doskonale przygotowane do nauki kodowania. Dlatego wczesne posyłanie naszych pociech na zajęcia z programowania, może skutkować zainteresowaniem branżą IT, która jest przyszłością świata – przekonują Damian Pyzik, Michał Wachowski oraz Bartosz Siedlecki – założyciele oddziału szkoły Giganci Programowania w Jaśle. Nauka programowania to coś więcej niż kodowanie – uczy analitycznego myślenia, kieruje młode umysły na tworzenie nowych rozwiązań.

W semestrze letnim 2019 uruchomiliśmy w Jaśle oddział ogólnopolskiej szkoły Giganci Programowania. Zainteresowanie zajęciami przekroczyło nasze oczekiwania. Wystartowaliśmy z pięcioma grupami w kilku przedziałach wiekowych. Sukces ten planujemy powtórzyć otwierając drugi oddział szkoły Giganci Programowania w Krośnie. – mówią.

Młodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi – C# i Visual Studio.  Więcej informacji o kursach można znaleźć pod adresem: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/

Najmłodsi uczyli się programowania przez tworzenie własnych gier np. Angry Birds, Indiana Jones, Tenis stołowy, Tanki, Piesek omijający owoce, samolot unikający skał. Starsi natomiast tworzyli aplikacje na Androida oraz formularze, w których mogli wykonywać działania matematyczne oraz programy analizujące rentowność przedsiębiorstwa.

Naszym celem jest przekazanie dzieciom i młodzieży nie tylko wiedzy, ale również pasji. – Od kilkunastu lat pracujemy wspólnie w branży IT w Jaśle – opowiadają. – W trakcie zajęć staramy się opowiadać ciekawostki z pracy oraz przybliżać pracę programisty.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczą w naszych zajęciach, często chwalą się sukcesami odniesionymi w szkole, a swoje nabyte umiejętności wykorzystują w wolnym czasie. I tu duży plus, który dostrzegają rodzice naszych Gigantów – czas spędzany w domu przed komputerem nabrał kreatywnego wymiaru. Uczniowie tworzą pierwsze gry czy aplikacje, a programowanie jest dla nich świetną zabawą.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich uczniów w podziale na kategorie wiekowe – 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 oraz 16-18 lat. Na kurs mogą zapisać się nie tylko osoby początkujące, ale również Ci, którzy podstawy programowania mieli okazję poznać już wcześniej.

Zajęcia z programowania odbywają się popołudniami w Jaśle przy ul. Fryderyka Chopina 10.

Rozpoczęły się zapisy na semestr Zima 2019. Formularz jest dostępny pod adresem: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/ZapisyJaslo

Planowany początek kursów to druga połowa września 2019.

Giganci zachęcają do śledzenia ich na Facebooku: https://www.facebook.com/giganciprogramowaniajaslo

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły