wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mieszkańcy Gądek oburzeni. „Jedno wielkie błoto na poboczach a chodnika brak”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W czerwcu tego roku miasto Jasło oddało do użytku most na Osiedlu Gądki, który miał skrócić mieszkańcom drogę do centrum miasta i podnieść poziom bezpieczeństwa. Niestety, pomimo zapewnień burmistrza rzeczywistość wygląda zgoła inaczej.

Mieszkańcy czekali na ten most od wielu lat, gdyż jest to dla nich przede wszystkim skrócenie przeprawy z osiedla Gądki do centrum miasta, ale jest to również podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa. Do tej chwili wszelkie służby ratunkowe miały o wiele dłuższą drogę dotarcia do tego osiedla, a teraz ten czas będzie o wiele krótszy, co w tym wypadku jest bardzo istotne – podkreśla Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Nowy most został wybudowany w odległości ok. 100 metrów od istniejącej kładki pieszo-rowerowej. Ma nośność 30 ton, długość 115 metrów, 3 przęsła i 9 metrową jezdnię z jednostronnym chodnikiem. W ramach inwestycji, oprócz budowy mostu i dojazdów (dł. ok. 190 m), powstało również włączenie do ul. Chopina i ul. Gądki, zbudowano drogę najazdową do nowego mostu (pomiędzy ul. Chopina oraz ul. Gądki), umocniono brzegi rzeki, zbudowano oraz przebudowano zjazdy publiczne i indywidualne. Powstały również oświetlenie i kanalizacja deszczowa, przebudowano także infrastrukturę techniczną.

(…) bo nawet na wsi mają lepiej

Kosztująca 8,6 mln inwestycja nie została do końca przemyślana. Nowo wybudowany most łączy się z wąską i nieprzystosowaną do wzmożonego ruchu drogą. Odczuwają to zwłaszcza piesi, którzy nie mając chodnika ani nawet bezpiecznego pobocza, muszą poruszać się wzdłuż ruchliwej drogi.

Most wybudowali a o mieszkańcach i ich dzieciach, co mieszkają przy tej wąskiej drodze dojazdowej zapomnieli a auta tu jeżdżą jak szalone. Zrobią dopiero coś jak jakieś dziecko potrąci samochód lub nie daj Boże zabije

pisze do nas zbulwersowany mieszkaniec osiedla

Czy droga spełnia normy drogi publicznej? Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie jasno określa, że drogi najniższej klasy D  muszą mieć szerokość min. 2,5 metra dla każdego pasa.

Tak wygląda droga na osiedlu Gądki w stronę nowego pseudo mostu po kilku dniach deszczu. Pieszy nie ma gdzie uciec przed jadącymi z większą prędkością samochodami a już nie wspomnę o dzieciach które dziś wyruszają do szkoły. Jedno wielkie błoto na poboczach a chodnika brak. – mieszkaniec osiedla.

Funkcjonalność mostu jest uzależniona od zaprojektowania nowego przebiegu drogi. Czy miasto Jasło ma na tyle determinacji, żeby wybudować taką drogę?

- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jasielska rzeczywistość
2 września, 2021 18:48

Kolejna kasa wydana bezmyślnie. Most jest OK ale warto pomyśleć o wszystkich ludziach. Oni płaca podatki miejskie a mieszkają gorzej niż na niejednej wsi.

wicia
2 września, 2021 19:51

sorry, taki mamy klimat

Winne Jasło
2 września, 2021 20:10
Odpowiedź na  wicia

Jasło – błotne klimaty! Gdybyśmy mieli producentów błota, to by zaskoczyło. A tak mamy pseudo winiarzy-biznesmanów i stąd cała ta otoczka

Dolby
2 września, 2021 21:46

Tak jest jak się przy władzy przyjmuje ludzi z polecenia…
Druga sprawa to za specjalistów trzeba zapłacić. Dobry człowiek na odpowiednim stanowisku kosztuje, natomiast jak się daje marną kase to ma się marnego specjalistę, proste.

Andrzej Lechowski
4 września, 2021 11:18

Taka sytuacja była przewidziana przez większość czytelników. To się nazywa „Przebudzenie z ręką w nocniku” a właściwie z głową. Pozdrawiam mądrych inaczej.

- Reklama -

Ostatnie artykuły