wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

PSZOK przy ul. Żniwnej w Jaśle jest już otwarty

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Jaśle przy ul. Żniwnej, który dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został zmodernizowany i rozbudowany, jest już otwarty.

Unijne przepisy wymuszają na nas osiągania coraz wyższych poziomów recyklingu odpadów komunalnych. W 2035 roku poziom recyklingu musi wynosić 65 procent w stosunku do wytworzonych odpadów. – Dla samorządów to nie lada wyzwanie. Jestem przekonany, ze zmodernizowany PSZOK przyczyni się do osiągnięcia wskaźników wymaganych w gospodarce odpadami – mówił podczas otwarcia Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

PSZOK przy ul. Żniwnej w Jaśle jest już otwarty
Fot. UM Jasło

Całkowita wartość projektu, który realizowany był od 2021 roku wyniosła 9,74 mln zł, z czego dofinansowanie z NFOŚiGW to 4,52 mln zł. W ramach projektu zostały rozbudowane i zmodernizowane wszystkie dotychczasowe obiekty PSZOK-u. Zbudowano nowe rampy rozładunkowe, które ułatwią rozładunek odpadów mieszkańcom. Dodatkowo powstała nowa hala magazynowa na odpady, nowe place i drogi manewrowe. Nowy PSZOK jest ogrodzony, oświetlony, a także wyposażony w monitoring wizyjny. Zainstalowane zostały również panele fotowoltaiczne, które zaopatrują obiekt w prąd elektryczny.

Dodatkowo wdrożony został system monitorujący, domy prywatne wyposażone zostały w pojemniki na odpady (16 tys. pojemników 120 l – na odpady zmieszane, szkło, bio), a w miejscach publicznych pojawiły się zestawy do selektywnej zbiórki odpadów (Ogród Jordanowski, park linowy, park miejski, rynek, Plac Żwirki i Wigury, Przystanek Kwiatowa, obiekty MOSiR, stadion sportowy os. Rafineria). Ważną częścią projektu są równie działania informacyjno-edukacyjne (ścieżka edukacyjna dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi przy PSZOK-u, tablice informacyjne w wiatach śmietnikowych, filmy edukacyjne czy piknik ekologiczny).

PSZOK przy ul. Żniwnej w Jaśle - hala rozładunkowa
Hala rozładunkowa | Fot. UM Jasło

PSZOK znajduje się przy ul. Żniwnej 11, tel. 13 44 55 758, korzystać z niego mogą  mieszkańcy Jasła:

  • mieszkający w domach jednorodzinnych,
  • mieszkający w budynkach wielolokalowych (blokach).

Godziny otwarcia:

  • wtorek 9:00 – 18:00
  • środa 9:00 – 18:00
  • piątek 9:00 – 18:00
  • sobota 9:00 – 16:00

PSZOK jest nieczynny w poniedziałki, czwartki, święta i dni ustawowo wolne od pracy, a zasady korzystania z niego  określa regulamin PSZOK w Jaśle, który znajduje się pod linkiem:  https://um.jaslo.pl/pl/punkt-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych-w-jasle-pszok/

Projekt „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej” – Fundusz Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II, Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły