wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kupujesz odkurzacz? Tych 5 parametrów nie możesz pominąć!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W każdym gospodarstwie domowym powinien znajdować się taki odkurzacz, dzięki któremu codzienne utrzymanie porządku będzie łatwością. Jednak wybór odpowiedniego modelu nie zawsze jest prosty. Na co zwracać uwagę podczas zakupu odkurzacza?

Dobrze gdy odkurzacz jest dobrany do potrzeb domowników, choć każdy z nich może zwracać uwagę na coś innego. Istnieje jednak kilka parametrów, na które zawsze należy patrzeć. Praktyczne i funkcjonalne odkurzacze w Rzeszowie z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Przeczytaj poniższy artykuł i zapamiętaj, na jakie 5 parametrów warto zwracać szczególną uwagę.

1.    Moc odkurzacza

Im większa moc odkurzacza, tym jest on efektywniejszy i dokładniej sprząta. Poradzi sobie nie tylko ze standardowym zabrudzeniem, ale i sierścią zwierząt na dywanach czy drobnym piaskiem. Zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez Unię Europejską nowoczesne odkurzacze nie mogą mieć mocy większej niż 900 W. Optymalnym rozwiązaniem są urządzenia mające 300-350 W.

2.    Poziom hałasu

Jeśli cenisz sobie ciszę we własnym mieszkaniu lub masz małe dzieci, których nie chcesz budzić hałasem podczas porządków, koniecznie zwróć uwagę na poziom hałasu odkurzacza. Do najcichszych modeli zalicza się te pracujące z natężeniem dźwięków do 60 dB, choć komfort sprzątania zapewnią również odkurzacze o głośności do 65 dB.

3.    Rodzaj odkurzacza

Zawsze zwracaj uwagę na rodzaj odkurzacza! Do współcześnie najpopularniejszych należą odkurzacze:

  • pionowe – dotrą nawet do najtrudniejszych zakamarków, a ich przechowywanie jest banalnie proste nawet w przypadku mniejszych przestrzeni;
  • wodne i piorące – z funkcją czyszczenia na mokro dywanów, tapicerek, a nawet żaluzji;
  • ręczne – kompaktowe i lekkie, idealne do usuwania nagłych zabrudzeń, gdy nie ma konieczności odkurzania całego pomieszczenia;
  • bezworkowe – w przeciwieństwie do workowych nie ma tu konieczności regularnej wymiany worków. Takie odkurzacze są wyjątkowo wygodne, wystarczy opróżnić zbiornik i wrócić do sprzątania.

Odkurzanie jest dla Ciebie przykrym obowiązkiem? Rozważ kupno robota sprzątającego, który jest odkurzaczem w pełni automatycznym, poruszającym się samodzielnie, a pracuje z wykorzystaniem wbudowanego akumulatora.

Sprawdź ofertę odkurzaczy bezprzewodowych, które ułatwią Ci życie!

4.    Końcówki sprzątające

Dawniej odkurzacze oferowały wyłącznie funkcję ssania i były wyposażone w jedną lub dwie podstawowe końcówki. Współcześnie producenci AGD tworzą coraz nowsze modele, dzięki którym z łatwością wyczyścisz każdą powierzchnię. Do najpopularniejszych końcówek sprzątających zaliczamy te czyszczące żaluzje, karnisze i listwy przypodłogowe, panele, tapicerki oraz szczeliny, a także szczotki usuwające sierść zwierząt.

5.    System filtracji

Jesteś alergikiem, masz małe dzieci lub po prostu zależy Ci na ponadprzeciętnym porządku we własnym domu? Zwróć uwagę na dostępny system filtracji. Innowacyjne modele odkurzaczy wyposażone są w filtry wodne lub powietrzne, które zatrzymują kurz, alergeny i inne mikroskopijne zanieczyszczenia, które osiadają na różnych powierzchniach.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły