wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Koncert Mateusza Mijala. Powitanie lata w Powiecie Jasielskim – Folusz 2021

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegłą niedzielę w Foluszu odbył się koncert Mateusza Mijala w ramach zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle Powitania lata w Powiecie Jasielskim. Oprócz głównej gwiazdy wystąpili utalentowani wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i kapela Trzcinicoki. Przewidziano również ciekawe atrakcje dla najmłodszych!

Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem organizowanie tego typu wydarzeń nie było do tej pory możliwe. To pierwsza otwarta impreza od dłuższego czasu i jak widać na załączonych zdjęciach mieszkańcy powiatu jasielskiego byli stęsknieni za zabawą i normalnością.

Na „piknik rodzinny” przyszli mieszkańcy ze wszystkich grup wiekowych. Dla każdego znalazły się jakieś atrakcje. Rodzice wraz ze swoimi pociechami ustawiali się w długich kolejkach do nadmuchiwanych zjeżdżalni, pod sceną bawili się tłumnie fani Mateusza Mijala, a miłośników folkloru zabawiała, występująca na zakończenie, regionalna kapela Trzcinicoki.

Roksana Węgiel i Mateusz Mijal na Sylwestrze z TVP w Zakopanem

Scena należała również do młodego pokolenia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, którzy zaprezentowali się fenomenalnie!

Artyści Młodzieżowego Domu Kulury w Jaśle

Mini Recital wykonała 9-cio letnia Zuzanna Gacek, która od trzech lat należy do Zespołu Wokalno-Tanecznego ISKIERKI prowadzonego w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Przez ten czas Zuzia brała udział w wielu konkursach ogólnopolskich a także międzynarodowych, w których zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia. Opiekunem zespołu Iskierki do którego należy Zuzia jest Małgorzata Forystek, nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Kolejną występującą wokalistką była Aleksandra Rak – tegoroczna absolwentka VIII klasy Szkoły podstawowej nr 4 w Jaśle. Na zajęcia grupy wokalnej prowadzonej  w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle przez Małgorzatę Czeluśniak przychodzi niezmiennie od 1 klasy. Była też uczestniczką zajęć sekcji plastycznej i dziecięcej grupy wokalno-tanecznej. Jej muzyczne zainteresowania kształtują się i rozwijają a śpiewanie stało się pasją.

Następnie wystąpili uczestnicy sekcji MDK „Nauka gry na instrumentach” – prowadzonej przez  Daniela Mrugała.

  • Karolina Szerląg- Piraci z Karaibów – laureat I Powiatowego Konkursu Keyboardowego 2021 w Jaśle
  • Błażej Piekarz- Dance Mix – laureat I Powiatowego Konkursu Keyboardowego 2021 w Jaśle
  • Emilia Trzeciak- Nightwish While your lips are still red – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Młode talenty muzyczne” 2021 w Warszawie
  • Oskar Pleban- Gigi D’Agostino I’ll fly with you – laureat I Powiatowego Konkursu Keyboardowego 2021 w Jaśle
  • Gabriela Dzięglewicz- Ed Sheeran Perfect – laureat I Powiatowego Konkursu Keyboardowego 2021 w Jaśle

Zapraszamy do obejrzenia materiału video i galerii zdjęć!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły