wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolej Plus. Zamiast linii Gorlice – Jasło będą realizowane projekty z listy rezerwowej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak poinformował portal Rynek Kolejowy PKP PLK potwierdziło, że w ramach Kolei Plus mają zostać zrealizowane dwa projekty z listy rezerwowej. Będzie to możliwe m.in. dzięki rezygnacji z rewitalizacji linii Gorlice – Jasło.

W zeszłym roku poznaliśmy projekty, jakie mają zostać zrealizowane w ramach programu Kolej Plus. Jednym z nich była rewitalizacja linii kolejowej nr 108 Gorlice-Jasło, która miała jednocześnie usprawnić połączenie relacji Kraków-Jasło.

– PKP PLK ogłosiło listę 34 inwestycji, które mogły liczyć na dofinansowanie. Poza zadaniami z podstawowej listy spółka opublikowała także listę rezerwową, na której znalazło się kilka projektów liniowych oraz wszystkie punktowe, dotyczące budowy nowych przystanków kolejowych – informuje Rynek Kolejowy.

Inwestycje z listy rezerwowej miały szansę na realizację tylko w przypadku rezygnacji z któregoś z 34 projektów podstawowych i niestety właśnie tak się stało. Zespół Prasowy PKP PLK potwierdził, że w ramach Kolei Plus będą realizowane dwa zadania z listy rezerwowej. Chodzi o drugi projekt z województwa lubuskiego, dotyczący rewitalizacji zachodniego odcinka linii kolejowej 363 pomiędzy Międzychodem a Skwierzyną wraz z budową nowego odcinka linii 415 do gorzowskiej strefy ekonomicznej, a także rewitalizacji odcinka linii kolejowej 190, między Bielsko-Białą a Skoczowem. 

– Przeniesienie ww. projektów (dotyczących linii 363 oraz 190 – przyp. red.) na listę podstawową w programie Kolej + możliwe jest w ramach dostępnych środków programu, ze względu na odstąpienie od realizacji projektu z listy podstawowej „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami” oraz projektu z listy rezerwowej „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec” (…) – informuje Magdalena Janus.

Wszystko wskazuje na to, że pod względem połączeń kolejowych nasz region nadal pozostanie wykluczony komunikacyjnie.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
20 kwietnia, 2023 21:36

Poland B

Yaro93
20 kwietnia, 2023 18:58

Do Dębicy też nie ma trzeba jeździć autobusem a do niedawna to nawet autobusu nie było

Pasazer
2 lipca, 2023 22:34

Co to znaczy: „ze względu na odstąpienie od realizacji” – może pasowało by wytłumaczyć z jakich powodów? W tym regionie ludzie na to czekają latami. Wyłonione projekty do realizacji się ostatecznie zmienia oj bardzo nie w porządku.

- Reklama -

Ostatnie artykuły