wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powiat podpisał porozumienia z PKP PLK. Powstanie przystanek kolejowy Jasło – Sobniów

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 4.03.2024 r., w Krakowie, Powiat Jasielski podpisał dwa porozumienia z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dotyczące realizacji przejazdów kolejowych na linii nr 108 w ciągu dróg powiatowych. Zakładają one m.in. przebudowę przejazdu kolejowego na ulicy Żniwnej w Jaśle, utworzenie przystanku kolejowego Jasło – Sobniów i likwidację przejazdów kolejowych w ciągu drogi powiatowej Nr 1891R Tarnowiec-Brzezówka.

Pierwsze z porozumień zakłada przebudowę odcinków linii kolejowej LK 108 i modernizację przejazdów kolejowo-drogowych w ciągu dróg powiatowych od Stacji Jasło do granicy z Powiatem Krośnieńskim. Jednym z nich ma być przejazd kolejowy na odcinku drogi powiatowej Nr 2510R Jasło – ul. Żniwna, który będzie obejmował przebudowę niezbędnych sieci uzbrojenia terenu, doświetlenie przejazdu kolejowego, wykonanie przepustu pod koroną drogi, rozbiórkę dwóch obiektów oraz poszerzenie jezdni drogi powiatowej do 6m wraz z obustronnymi chodnikami, zgodnie z parametrami drogi klasy Z. Przebieg drogi powiatowej w pasie kolejowym zostanie przesunięty w stosunku do obecnego o około 5 metrów w kierunku Jasła. Ponadto, planowane jest utworzenie przystanku kolejowego Jasło – Sobniów.

Kolejne porozumienie zakłada likwidację dwóch przejazdów kolejowych: w ciągu drogi powiatowej Nr 1891R Tarnowiec-Brzezówka i drogi gminnej Nr 113773R, gdzie Powiat Jasielski wspólnie z Gminą Tarnowiec opracowali projekty nowych odcinków dróg. Dokumentacja projektowa obejmuje nowy odcinek drogi powiatowej Nr 1891R Tarnowiec – Brzezówka o długości prawie 400 metrów łączącego się z nowoprojektowaną drogą gminną, które umożliwią ominięcie przejazdu kolejowo – drogowego na drodze powiatowej Nr 1891R kat. A w obecnej lokalizacji, czyli w km 55,916. Droga powiatowa nie będzie posiadać przejazdów kolejowych (obecnie są dwa). Ponadto, w przypadku otrzymania dofinansowania zostanie wykonana ze środków w ramach Projektu Kolejowego.

Powiat podpisał porozumienia z PKP PLK

Powiat Jasielski zobowiązany jest do przekazania dokumentacji projektowej, odpowiednich pozwoleń oraz do wykupu gruntów.

Określone w porozumieniach zadania zostaną zrealizowane w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz”.

W imieniu Powiatu Jasielskiego akty notarialne podpisali: Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, natomiast PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentowali: Piotr Grawicz – Zastępca Dyrektora Regionu w PKP Polskie Linie kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Południowy i Krystyna Obajtek – Zajdel – Zastępca Dyrektora Regionu w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Południowy.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły