wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło – miasto monitorowane. Jakie sceny uchwycił miejski monitoring?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mieszkańców Jasła monitoruje codziennie 67 obrotowych kamer o wysokiej rozdzielczości. Kamery pracują 24 godziny na dobę dostarczając Straży Miejskiej w Jaśle wielu cennych informacji. Jakie sceny udało się zarejestrować miejskiemu monitoringowi?

Według Straży Miejskiej w ostatnich miesiącach, do najczęstszych należały działania dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych, udzielania wsparcia podejmującym zadania służbowe patrolom (interwencje, akcje ratownicze), a także podrzucania odpadów wielkogabarytowych pod wiaty śmietnikowe.

Dnia 07.10. w przejściu podziemnym na ul. Metzgera w Jaśle nieznany mężczyzna niszczył ściany rysując graffiti – dzięki kamerze zamontowanej w miejscu zdarzenia i szybkiej reakcji operatora, patrol policji mógł ująć sprawcę tego wykroczenia.

Przy pomocy kamery z ośrodka rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa” oraz patroli policji, wielokrotnie udaremniono nielegalne łowienie ryb.

Bardzo poważne zdarzenie miało miejsce dnia 14.10. przy ul. Metzgera – kamera zarejestrowała upadek kobiety ze schodów. Operator monitoringu niezwłocznie wezwał służby ratunkowe.

Dobrze zakończyła się też przygoda psa, który 06.10. wpadł do fontanny w Parku Miejskim – w porę został zauważony i uwolniony.

Możliwość rejestrowania zdarzeń pozwala na ujęcie sprawców wykroczeń i przestępstw na podstawie zapisu monitoringu. Ponadto za pośrednictwem monitoringu zbierany jest materiał dowodowy nie tylko dla Straży Miejskiej, ale również dla Policji, Prokuratury czy Sądu.

Monitoring miejski nie jest tylko narzędziem służącym w rozstrzyganiu spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi, ale również jest pomocny w zabezpieczaniu imprez sportowych i kulturalnych, czy do szybkiej oceny sytuacji na ulicach i skrzyżowaniach w naszym mieście.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły