wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

220 tys. zł na przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Gmina Skołyszyn otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury – państwowego funduszu celowego na realizację projektu pn. „Zapewnienie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej poprzez modernizację GOKiCz w Skołyszynie”.

W ramach projektu wykonano I etap prac związany z poprawą dostępności architektonicznej budynku polegający na przebudowie zewnętrznej klatki schodowej budynku GOKiCz w Skołyszynie. W kolejnym etapie prac (finansowanym ze środków własnych gminy) zostanie zamontowany podnośnik oraz będzie wykonane zadaszenie nad schodami wraz z zagospodarowaniem terenu. Planowany termin zakończenia prac – sierpień 2024 r.

Realizacja projektu dotycząca I etapu prac związanego z przebudową klatki schodowej w GOKiCz przyczyniła się do zlikwidowania barier architektonicznych utrudniających korzystającym z oferty kulturalnej GOKiCz osobom z niepełnosprawnościami dostęp do budynku. Modernizacja infrastruktury zapewni optymalne warunki działalności GOKiCz w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury oraz korzystanie ze zbiorów bibliotecznych. Dzięki jego realizacji GOKiCz w Skołyszynie będzie mógł być dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury – państwowego funduszu celowego w wysokości 220 000 zł.

ŹródłoUG Skołyszyn
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły