wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uroczysty apel z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego PSP w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

19 stycznia 2024 r. odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, st.bryg. mgr inż. Piotra Śmietany.

W uroczystości udział wzięli: Alicja Zając Senator RP, zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st.bryg. Andrzej Marczenia, st.bryg. Daniel Dryniak, st.bryg. Janusz Jabłoński, Stanisław Pankiewicz wicestarosta jasielski, przedstawiciele prezydium ZOP ZOSP RP w Jaśle,  ks. Tadeusz Wawryszko kapelan strażaków powiatu jasielskiego, komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa podkarpackiego, burmistrz Miasta Jasła, wójtowie gmin, przedstawiciele samorządów terytorialnych, służb mundurowych z terenu powiatu jasielskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i firm oraz funkcjonariusze, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, emerytowani strażacy, rodzina st.bryg. Piotra Śmietany.

Dowódcą uroczystości był mł.bryg. Edward Gronek. Decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o przejściu na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. Piotra Śmietany oraz charakterystykę jego służby odczytał mł. bryg. Piotr Surmacz.

Pan st.bryg. mgr inż. Piotr Śmietana Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle to absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle i Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół Chemicznych w Jaśle. Ze strażą pożarną związał się w 1996 r. jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu promocji na stopień młodszego aspiranta w 1998 r. rozpoczął pracę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie jako ratownik. W 1999 został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Jaśle na stanowisko ratownik, następnie młodszy inspektor, pomocnik dyżurnego operacyjnego, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany. W 2002 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, po ukończeniu której otrzymał tytuł inżyniera pożarnictwa i został promowany na stopień oficerski młodszego kapitana. W 2003 roku uzyskał tytuł magistra na Akademii Rolniczej w Lublinie na kierunku: technika rolnicza i leśna. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe socjologia zarządzania w sytuacjach kryzysowych. W 2022 r. ukończył studia podyplomowe na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy.

W czasie służby był wielokrotnie nagradzany i odznaczany między innymi:

  • Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
  • Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
  • Medalem Brązowym i Srebrnym „Za Długoletnią Służbę”

Otrzymał również wiele medali za swoją działalność związkową i na rzecz drugiego człowieka od stowarzyszeń. W roku 2019 Pan st.bryg. Piotr Śmietana od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał „Krzyż Zasługi Za Dzielność”.

Podczas uroczystości zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP wręczył ustępującemu komendantowi dyplom od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas apelu w stronę odchodzącego na emeryturę komendanta popłynęły słowa podziękowania za współpracę zarówno od współpracowników jak i zaproszonych osobistości.

Na koniec apelu zastępca podkarpackiego komendant wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powierzył bryg. Janowi Szelągowi pełnienie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

Opracowanie: mgr Agnieszka Drewniak.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły