wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ważne inwestycje Powiatu Jasielskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 10 kwietnia br. odbyła się XI Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Radni dokonali zmian w Uchwale Budżetowej, decydując o niezaciąganiu nowego kredytu w 2019 roku, a pokrycie deficytu budżetowego w roku 2019 i rozchodów budżetowych, wolnymi środkami z lat poprzednich. Ponadto zwiększono wydatki majątkowe o kwotę 4 mln. 615 tys. zł.

Podczas sesji radni zadecydowali o przeznaczeniu kwoty 500 tys. zł na kontynuację II części zadania pn. „Przebudowa Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle”. Całość zadania to koszt około 3 mln zł. Kwota 500 tys. będzie stanowić część przeznaczoną do wydatkowania w 2019 r. Ostateczna wartość inwestycji zostanie ustalona po przeprowadzeniu przetargu i sfinansowana z budżetu w 2020 roku.

Przeznaczono środki na udział własny w ważnych inwestycjach drogowych, które mają być realizowane przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Są to następujące zadania:

  • „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1858R ul. Kraszewskiego w Jaśle” – wartość wkładu własnego: 205 tys. zł
  • „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1878R Dobrynia – Zawadka Osiecka – Załęże” – wartość wkładu własnego: 245 tys. zł
  • „ Przebudowa drogi powiatowej Nr 1835R Kołaczyce – Brzyska – Brzyska przez wieś” – wartość wkładu własnego: 760 tys. zł
  • „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1836R Droga przez wieś Nawsie Kołaczyckie” – wartość wkładu własnego: 1 mln. 600 tys. zł
  • „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1887R Czeluśnica – Tarnowiec” – wartość wkładu własnego: 321 tys. zł
  • „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1844R Niepla – Przybówka” – wartość wkładu własnego: 234 tys. zł.
  • „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1845R Szebnie – Chrząstówka – Przybówka”
  • „ Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej Nr 1847R Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok wraz z mostem w km 1+699 na rzece Jasiołce w miejscowości Dobrucowa wraz z dojazdami”.

Podczas sesji ponownie podjęto uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego na zadanie pn.: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Jasło”.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły