Lay Low – nowy singiel Roksany Węgiel! Tłumaczenie tekstu

Wyróżnione

Jak nosić pastele? Poznaj przydatne wskazówki!

Kiedy za oknem próżno szukać namacalnych dowodów wiosny, z pomocą przychodzi nam moda. Pastele, bo to o nich mowa, jak co roku...

Szafy przesuwne w służbie funkcjonalności w Mebline.pl

Dobra organizacja przestrzeni mieszkalnej ma ogromne znaczenie dla jej użytkowników. Wśród mebli, które stworzone zostały z myślą o przechowywaniu prym wiodą szafy...

Stoły restauracyjne – jak wybrać odpowiednie?

Wybór mebli do restauracji to prawdziwa inwestycja. Stawiając na konkretny model, możemy określić grupę odbiorców czy ogólny charakter miejsca. Jeśli za priorytety...

Gdzie parkować w Krakowie?

Kraków jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast zarówno Polski, jak i Europy. Problem parkowania istnieje w tym mieście od dawna i nie...
Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Roksana Węgiel prezentuje pierwszy singiel po triumfie w Eurowizji Junior. Lay Low to nowoczesny, bardzo chwytliwy kawałek popowy, a głos Roxie w tym utworze brzmi niezwykle mocno i dojrzale. Za produkcję singla odpowiada australijski producent Steve Manovski, który ma na koncie hity dla takich gwiazd jak Sigala, Ella Eyre, Hardwell i wielu innych. Tłumaczenie utworu: Lay Low, Roksana Węgiel

Pozostać niezauważoną

chłopcze, musisz mnie trzymać
muszę powiedzieć to na głos
mam znieczulony umysł
chociaż podoba mi się to
podoba mi się to
podoba mi się to

nigdy wcześniej nie byłam w takiej sytuacji
tak przyzwyczajona do chłopców
co zawsze za mną się uganiają
próbuję ciebie zdobyć
tak, podoba ci się to
podoba ci się to
podoba ci się to

Oho
możemy ścigać się z cieniami
Oho
nie będzie nam zimno w cieniu
chcę pozostać niezauważoną
pozostać niezauważoną

kiedy twoje ciało wie
tak, twoje ciało wie
chcę obarczyć tym ciebie
chcę obarczyć tym ciebie
to twoja decyzja
chcę obarczyć tym ciebie

tak, odsłaniasz mnie
odsłaniasz mnie
chcę obarczyć tym ciebie
chcę obarczyć tym ciebie
zostać niezauważoną i zrobić to ponownie

chłopcze, przez ciebie nie mogłam zasnąć do rana
myśląc o tobie
zaczynam wariować
jesteś obsesją w moich żyłach
chociaż podoba mi się to
tak, podoba mi się to
podoba mi się to
podoba mi się to

sprawiłeś, że jestem odurzona tobą
czy to wytrzymasz
czy kiedykolwiek przywykniesz do tego
pozwól, że wykrzyczę twoje imię
podoba ci się to
tak, podoba ci się to
tak, podoba ci się to

Oho
możemy ścigać się z cieniami
Oho
nie będzie nam zimno w cieniu
chcę pozostać niezauważoną
pozostać niezauważoną

kiedy twoje ciało wie
tak, twoje ciało wie
to  twoja decyzja
chcę obarczyć tym ciebie
to twoja decyzja
chcę obarczyć tym ciebie

tak, odsłaniasz mnie
odsłaniasz mnie
chcę obarczy tym ciebie
chcę obarczyć tym ciebie
pozostać niezauważoną i zrobić to ponownie

Powyższe tłumaczenie Lay Low Roksany Węgiel jest jedynie łagodną i liryczną interpretacją według redakcji Moje Jasło. Miejscami użyte są dość odbiegające od oryginalnego tekstu, jedynie hipotetycznie możliwe do odczytania w ten sposób polskie odpowiedniki. Wersję bardziej bezpośrednią i dosłowną można odnaleźć w artykule Wielka przemiana Roksany Węgiel! Lay Low bez cenzury.

- Reklama -

Więcej artykułów

37 KOMENTARZE

 1. JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI ROXIE! WSPANIAŁY UTWÓR NA ŚWIATOWYM POZIOMIE. TO TY BĘDZIESZ WKRÓTCE WYZNACZAĆ NOWE TRENDY WE WSPÓŁCZESNEJ POLSKIEJ I ZAGRANICZNEJ MUZYCE. ŻYCZYMY TOBIE I DANIELOWI SZCZĘŚCIA W REALIZACJI MUZYCZNYCH PLANÓW ORAZ W ŻYCIU PRYWATNYM. RAZEM MOŻECIE GÓRY PRZENOSIĆ, MIŁOŚĆ DODAJE ENERGII I PEWNOŚCI SIEBIE. POWODZENIA!!!

 2. Chciałoby się aby tłumaczenie tak wyglądało ale ono nie ma nic prawdziwego. W rzeczywistości tekst jest wulgarny tak bardzo, że żadne stacje radiowe nie puszczają tej piosenki

   • W skrócie: Bierz mnie do rana, będę krzyczeć twoje imię tego pragnę itp, itd – to nie jest tekst wulgarny w ustach 14-latki? Żeby było jasne, nie winię jej dalej mam obraz wspaniałej, uroczej i wybitnie uzdolnionej dziewczyny. Tylko za szybko ugrzęzla w środowisku podstarzałych, zblazowanych pseudoartystów, którzy wyrządzają jej wielką krzywdę. Moim zdaniem autorom tekstu, opiekunom za podawanie takich treści nieletniej powinien przyjrzeć się prokurator. Ale to już sprawa dla rodziców, oby sława i pogoń za pieniędzmi nie przesłoniła im wartości nadrzędnych.

    • Zgadzam się z tobą całkowicie.

     Z tym głosem, z tym wyglądem zrobić ten utwór, ale za jakieś 5 lat.
     I będzie szał.

     W tym momencie, to jest chore. Ona ma te 14 czy 15 lat.
     A w sposób w jaki śpiewa “I like it”, “your body knows”, w pełnym makijażu i z tym wyrazem twarzy …
     Zrobili z niej obiekt seksualnych pragnień i fantazji. I kogo potem winić jak ktoś za tym impulsem pójdzie i przejdzie do działania?

     OK, będzie za chwilę miała swój pierwszy milion na koncie. Można kasy, urody i talentu pozazdrościć.
     Ale gdzie jest jakaś granica?

     Cała ta maszynka show businessu wyciśnie ją jak cytrynę. Dla nich liczy się kasa. Zrobią z nią wszystko, żeby ugrać jak najwięcej.

     Ale rodzice? Ojciec spokojnie patrzy jak to dziecko śpiewa o seksie? Jak faceci się ślinią na jej widok?
     Taka jest rola kobiety?
     Towar. Seks. Plastik.

     Ja nie chcę, żeby małe dziewczynki, dla których jest idolką, chodziły i śpiewały “your body knows”. Nie chcę żeby ją naśladowały.

     • Jakie 5 lat ty barani łbie? Przecież to jest piosenka o pierwszej miłości.
      Masz wyraźnie podane tłumaczenie, ale wolisz uważać że piosenka jest o czymś innym. Weź ty się puknij w swój durny łeb.
      Nie masz pojęcia o muzyce i interpretacji piosenek.

  • Witek ty głąbie. To tłumaczenie jest prawdziwe, ale oczywiście zboczony łeb jak ty, woli uważać co innego.
   Jesteś żenująco głupi człowieku. Prokurator to się powinien tobą zająć. Dlaczego masz zboczone myśli w stosunku do 14 latki?
   Poza tym wszystkie stacje radiowe emitują tą piosenkę.

   • Tym się od siebie z pewnością różnimy, że ja znam angielski. A jeśli chodzi o stacje radiowe to istnieje coś takiego jak RADIOSPIS, z łatwością możesz sprawdzić jeśli to nie przekracza twoich zdolności intelektualnych

    • Akurat idioto była nawet premiera tego singla w stacjach radiowych.
     Poza tym nie znasz angielskiego, bo jakbyś znał to potrafiłbyś odpowiednio zinterpretować angielskie tłumaczenie, a tak jedyne co potrafisz to tłumaczyć na poziomie translatora.

 3. Położyła się spać jako utalentowana, urocza polska nastolatka, która wierzy w Boga i modli się na Jasnej Górze, a obudziła następnego jako amerykańska kusząca swoją seksualnością dwudziestoparolatka, po którą zaraz zaczną sięgać nadziani starsi panowie.
  Szkoda.

  • Ty jesteś upośledzony człowieku. Takie czubki jak ty powinny mieć zakaz wypowiadania się w internecie.
   Nic nie rozumiesz wariacie. Roksana jest cały czas uroczą polską nastolatką.
   To dla ciebie wyznacznikiem człowieka jest wiara w jakiegoś wymyślonego Boga czy modlenie się?

   • W teledysku z pewnością jest uroczą polską nastolatką. Nieśmiałość, pierwsze uczucia, pierwsze doświadczenia. Sorry, ale wygląda w nim jak pewna siebie 20-latka, z dużym doświadczeniem w “tych sprawach”.

    • A wiesz czemu tak wygląda? Bo Roksana ma dosyć traktowania ją jak dziecko, więc chciała wyraźnie zmienić swój styl i wizerunek.
     Piosenka, która wygrała Eurowizję była co prawda hitem, ale zarazem nie była w guście Roksany. Słusznie co prawda, że zaufała doradcom, bo taka piosenka sprawdziła się na Eurowizji, ale zobacz chociażby ten fragment “Dam daram daram daram”.
     Roksanie było po prostu wstyd to śpiewać, ale skoro piosenka wygrała to musi udawać, że jej się podoba. Na jej Instagramie nie było nigdy nawet miniaturki z Anyone, co świadczy o jej stosunku do tej piosenki. Ona po prostu czuła, że to nie jest piosenka w jej guście. A jak wydała “Lay Low” to od razu zmieniła miniaturkę i mówi, że to jest piosenka jaka w jej duszy gra.

     • W duszy nastolatki grają różne rzeczy. Czasem szalone, niebezpieczne. Ale zwykle od tego są rodzice, żeby powiedzieć “stop!”. To jest zbyt burzliwy okres, żeby pozwolić na wszystko.
      Nie wyobrażam sobie, żeby córki znajomych w podobnym wieku poszły na miasto czy gdzieś tak wyzywająco ubrane i wymalowane. Żeby eksponowały dekolt. To jest dużo za wcześnie. I to jest zbyt niebezpieczne.
      Tylko, że wiadomo, one nie dostają takiej kasy.

      Jeśli to nie wymysł jej menadżerów, sponsorów, tylko to co jej w duszy gra, tym bardziej jest mi przykro.
      Wydawała się taka zupełnie inna od tego współczesnego plastikowego świata.

     • Ale koleś ty nie rozumiesz najważniejszego. Wiesz czego?
      Tego że Roksana zarabia o wiele więcej pieniędzy od jej rodziców.
      Wyobrażasz sobie w takiej sytuacji, żeby mówili jej co ma robić i narzucali swoje zdanie? Owszem w sytuacjach skrajnych powinni, ale takich sytuacji nie było i zapewne nie będzie.
      Roksana wybrała piosenkę, która się jej spodobała, do której nakręcono teledysk. Nie było w tym nic złego, nic wykraczającego poza to, co robią inne nastoletnie piosenkarki, jak chociażby w USA.

 4. ROKSANO! Nie daj się zmanipulować temu zdegenerowanemu środowisku. Ty jesteś od nich wszystkich razem wziętych tysiąc razy lepsza i zdolniejsza. BĄDŹ SOBĄ. Wierzę w Ciebie

  • Oto chodzi.
   Roksana, taka jaka była na Eurowizji Junior – dziewczęca, skromna, mądra – była objawieniem. Kogoś takiego jeszcze nie było. Tak dojrzała, mądra i ułożona w takim wieku i przy tak ogromnym talencie. Emanowała takim niesamowitym ciepłem.
   Mogła byś takim pozytywnym wzorem dla polskich nastolatków. Mogła być pierwsza nastoletnią gwiazdą z prawdziwego zdarzenia, kimś z kim jej rówieśnicy mogliby się identyfikować.

   A teraz? Przykro na to patrzeć.

   • Roksana jest objawieniem bo jako jedyna polska nastolatka, aż tyle osiągnęła w muzyce, ale zarazem Roksana dojrzewa, więc nie będzie ciągle taka sama i nie będzie kręcić takich samych teledysków.
    Żenada człeku, że tego nie rozumiesz, a zarazem nie masz żadnego pojęcia o branży muzycznej.

    • Dojrzewa, owszem.
     Ale czy tempo tego i nasilenie jest normalne?
     Dziewczyna ma 14 lat.
     Przed chwilą była uroczą dziewczynką – dzieckiem.
     Tu nie ma procesu dojrzewania. Tu jest nagłe wskoczenie w dorosłość i to ociekającą seksualnością.
     Czy patrzący na nią mężczyźni widzą przed sobą nastolatkę?
     Wątpię.

     Gdyby nagrała piosenkę w stylu tej poprzedniej byłaby równie popularna. Gdyby zachowywała się jak nastolatka byłaby równie popularna.

     • Nie chce się powtarzać, ale masz dokładne wyjaśnienie w mojej odpowiedzi na twój komentarz powyżej. Poza tym masz złe podejście do słowa “nastolatka”. Nastolatka to nie dziecko, ale młoda kobieta podczas dojrzewania fizycznego/emocjonalnego należąca do grupy młodzieży.
      Roksana chciała zmienić sposób jej postrzegania. Owszem fani w szoku, ale jednak powinni zaakceptować jej decyzję, zamiast hejtować.
      Poza tym jest jeszcze coś takiego jak otwarcie się na nowych fanów. To znaczy tą piosenką i teledyskiem mogła przyciągnąć tych ludzi, którzy wcześniej nie byli nią zainteresowani, chociażby dlatego bo traktowali ją jak dziecięcą piosenkarkę.

  • Manipulujesz to ty TĘPAKU i wmawiasz sobie, że ta piosenka jest o czymś innym niż naprawdę.
   Ja nie wierzę w ciebie. Jesteś zbyt głupi żeby zmądrzeć.

 5. Napiszę jeszcze raz, po raz ostatni bo krew się we mnie gotuje. Właśnie dwie moje córki (9 i 11 lat) są na mnie obrażone bo nie pozwoliłem im kupić tej płyty. To pokazuje jak wielki wpływ ma Roksana na swoje rówieśnice i młodsze dzieci. Ten wpływ był dobry wręcz przykładny dopóki nie wzięli jej w swoje szpony chorzy ludzie, śmiem przypuszczać o skłonnościach pedofilskich. Tu mamy przykład jak łatwo kilku specjalistów od wizerunku może w dowolny sposób ukształtować młodą osobę. Myślę, że tą sprawą powinien zainteresować się Rzecznik Praw Dziecka.
  A co będzie z nowym albumem który za chwilę ma się ukazać, przecież z tą dziecięcą pornografią to nie możliwe (nie wiadomo jakie tam są jeszcze perełki).
  Tu kamyczek a nawet kamień do ogródka TVP która finansuje ten projekt jako nagroda za zwycięstwo w The Vois Kids. To TVP wepchnęła ją w szpony tej agencji dla tego powinna spowodować aby trafił on do kosza a Roksanie dać drugą szansę, prawdziwą na jaką zasługuje. Przecież to nie muszą być piosenki o motylkach. Dziewczyna dorasta jest miejsce na bunt, uczucia, subtelną erotykę ale jest też granica.

  • Jak mogłeś pozwolić im kupić płytę ośle, skoro jej premiera będzie dopiero w czerwcu?
   Chorym człowiekiem to ty jesteś. Zapewne cierpisz na jakiś rodzaj upośledzenia umysłowego, lub może psychozy.
   Pedofilskie skłonności? Ty chory wariacie. W tej piosence chodzi co prawda o pierwszą miłość, ale nawet jakby chodziło o seks to Roksana ma 14 lat, czyli nie jest już dzieckiem. Młodzież, a pedofile? Weź ty się walnij w swój pusty łeb.
   Poza tym to Roksana sama chciała tą piosenkę, bo wielokrotnie mówiła, że jest w jej guście. Bardziej jej się podoba niż “Anyone”, która została jej narzucona, o czym sama mówiła.
   Dziecięca pornografia? Ty jesteś psycholem ćwoku. Wariat z ciebie jakich mało. Do psychiatryka wynocha.
   A TVP tego nie finansuje. Sfinansowali jej teledysk na potrzeby Eurowizji, czyli Anyone I Want To Be.

   • No cóż… Kimkolwiek jesteś, musisz się douczyć… 1. Otóż”dorosłym” jest się mając 18 lat. 2. “Nastolatka” to już jedenastoletnia dziewczynka od słowa “naście”. 3. Sex z 14 o jest przestępstwem karalnym. I krótko rzec ujmując, podoba pełnoletnia popełniając taki czyn może być uznana za pedofila.

 6. Dotarło do Polski to co od dawna jest w USA.
  Dziecięce gwiazdy, które za szybko wchodzą w świat show businessu. Zbyt wielka kariera, zbyt wielkie pieniądze. Utrata kontroli nad sobą. Utrata kontroli nad swoim wizerunkiem. Co raz większa potrzeba żeby szokować. W końcu załamanie nerwowe.
  Wystarczy poczytać o Miley Cyrus czy Selenie Gomez.

  Roksana to wielki talent. Ale wszystko dzieje się za wcześnie. Pewne etapy rozwojowe są przyspieszane. To się niestety kiedyś odbije na psychice.
  Nie bez powodu legalną dojrzałość osiągamy w wieku 18-lat.
  Patrząc po Roksanie to właściwie powinno być to w wieku 15 lat. Powinna już móc legalnie sama mieszkać i eksperymentować z facetami.

  • Nadal nie rozumiesz i wymyślasz jakieś bzdury? Trzeba powtarzać ponownie?
   Uspokój się człowieku i oceniaj racjonalnie. Roksana nie robi nic złego. Postępuje rozsądnie w każdej sytuacji.
   18 lat to żadna legalna dojrzałość. Co ty w ogóle wypisujesz. 18 lat to pełnoletność, czyli pełna zdolność do czynności prawnych, lub inaczej mówiąc pełna niezależność prawna od rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Ostatnie artykuły

Jasło walczy z koronawirusem. Trudna sytuacja jasielskiego szpitala

31 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie podkarpackim. Wśród zakażonych znalazła się kobieta w sile wieku z powiatu...

Koronawirus na Podkarpaciu. Liczba zakażonych i zgonów – wykres [AKTUALIZACJA]

Koronawirus na Podkarpaciu został oficjalnie potwierdzony 11 marca 2020 r. u 57-letniej kobiety z Leżajska. Od tamtej pory liczba zakażonych systematycznie wzrasta....

Zderzenie z nietrzeźwym kierowcą w Jaśle. Miał ponad 2 promile!

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj rano, w Jaśle na ulicy Bieszczadzkiej. 34-letni mężczyzna kierując osobowym...

Kto wezwał policję na sesję Rady Powiatu w Jaśle?

Mimo zdecydowanego sprzeciwu radnych klubów Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami oraz Samorządu Dla Mieszkańców, w dniu 3.04.2020 r. odbyła się XXIV Sesja Rady...

Jasielski pakiet pomocowy dla firm

Miasto Jasło przygotowało „Jasielski pakiet pomocowy” dla firm działających na terenie miasta. Ma on zostać zaprezentowany 7 kwietnia br. podczas, zwołanej w...

Wykryto Adblock

Nasze reklamy są przyjazne dla użytkowników,

nie blokuj nas!