wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wielka przemiana Roksany Węgiel! Lay Low bez cenzury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Roksana Węgiel do niedawna kojarzona ze skromną, niewinną nastolatką przeobraziła się w dojrzałą pop-ową artystkę. Wizerunek Roksany zmienił się z dnia na dzień, po premierze jej nowego teledysku do piosenki Lay Low, której tekst jest dość kontrowersyjny.

Teledysk ma już ponad 2 mln wyświetleń, które najpewniej wygenerowały jej młode fanki. Czy zauroczone Roksaną dziewczęta zrozumieją znaczenie jej słów? Do jakiego stopnia zechcą się wzorować na swojej idolce?

Roksana Węgiel zapadła nam w pamięci jako młoda, urocza dziewczynka, której talent i głos były wszystkim, czego potrzebowała, żeby odnieść sukces. Właśnie taką Roksanę witaliśmy na jasielskim rynku po jej zwycięstwie w Eurowizji Junior.

Chcę cię zaliczyć, położyć się i zrobić to ponownie

Oglądając Roxi w najnowszym teledysku wrażenie niewinnej nastolatki ulatnia się bezpowrotnie. Śmiały strój i wyrazisty makijaż dodatkowo podkreślają wymowne znaczenie słów piosenki.

W ostatnim artykule podaliśmy bardzo łagodne tłumaczenie utworu Lay Low. Była to nasza interpretacja, która najbardziej pasowała nam do wizerunku Roksany, znanego choćby z Eurowizji Junior.

Na tekst piosenki można spojrzeć również inaczej, zdecydowanie mniej romantycznie. Zawarte w nim odważne przesłanie jest spójne z tym, co widzimy w teledysku. Tekst tłumaczony z tej właśnie perspektywy opowiada o uczuciu, ale nie ma ono nic wspólnego z niewinnym miłosnym zauroczeniem nastoletniej dziewczynki. Jest to opowieść nasycona seksualnymi podtekstami i aluzjami. Wyłania się z niej śmiała, pewna siebie i dobrze wiedząca czego chce kobieta.

Najbardziej kontrowersyjny w całym tekście jest zwrot put it on you. Powtarza się on wielokrotnie i nie sposób go zignorować:wanna put it on you.

Jak podaje internetowy słownik slangowych zwrotów Urban Dictionary:

put it on you = have sex

Jest to jednak słownik, który tworzą zwykli ludzie samodzielnie dodając definicje zwrotów, więc jego wiarygodność nie jest stuprocentowa. Jednak wypowiedzi rodowitych Amerykanów i Brytyjczyków na anglojęzycznych forach językowych są jednoznaczne – ten zwrot, w tym tekście, może mieć tylko jedno znaczenie.

wanna put it on you = I want to have sex with you

Co więcej, pojawiają się sugestie, że nie jest możliwe, żeby tego zwrotu użyła kobieta. Dlaczego? Bo mówi o użyciu w wiadomym celu części ciała, której kobieta nie posiada. W tekście piosenki zdanie wanna put it on you zapisane jest w nawiasie. Można podejrzewać, że nie są to słowa głównej bohaterki przedstawianej historii, a odpowiedź chłopaka. I to on reaguje słowami chcę cię zaliczyć/przelecieć.

Jest to jedynie próba interpretacji przekazu ukrytego w utworze, prawdopodobnie jedna z wielu możliwych. Slang ma to do siebie, że tylko rodowity użytkownik danego języka jest w stanie w pełni zrozumieć jego znaczenie.

Pozostaje jeszcze dodatkowa opcja – można uznać, że wanna put in on you jest jedynie przypadkową zbitką słów, które dobrze wpasowały się w rytm piosenki i tak na prawdę nic kontrowersyjnego nie wnoszą do jej treści.

Jaki naprawdę jest tekst utworu Lay Low? Romantyczny i dziewczęcy czy może odważny i dosadny? To wiedzą chyba tylko jego autorzy. A nam pozostaje wybrać, którą interpretacje wolimy lub po prostu cieszyć się utworem samym w sobie, nie wnikając w jego znaczenie.

Lay Low

chłopcze, zawładnąłeś moimi myślami
muszę powiedzieć to na głos
działasz na mnie jak narkotyk
chociaż podoba mi się to
podoba mi się to
podoba mi się to

nigdy wcześniej nie byłam w takiej sytuacji
tak przyzwyczajona do chłopców
co zawsze za mną się uganiają
próbuję ciebie zdobyć
tak, podoba ci się to
podoba ci się to
podoba ci się to

Oho
możemy ścigać się z cieniami
Oho
nie będzie nam zimno w cieniu
chcę się położyć
położyć

kiedy twoje ciało wie
tak, twoje ciało wie
tak, chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)
tak, chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)

odsłaniasz mnie
tak, odsłaniasz mnie
tak, chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)
tak, chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)
położyć się i zrobić to ponownie

chłopcze, nie dałeś mi zasnąć do rana
myśląc o tobie zaczynam wariować
jesteś obsesją w moich żyłach
chociaż podoba mi się to
tak, podoba mi się to
podoba mi się to
podoba mi się to

sprawiłeś, że jestem odurzona tobą
czy to wytrzymasz
czy kiedykolwiek przywykniesz do tego
pozwól, że będę krzyczeć twoje imię
podoba ci się to
tak, podoba ci się to
tak, podoba ci się to

Oho
możemy ścigać się z cieniami
Oho
nie będzie nam zimno w cieniu
chcę położyć się
położyć

kiedy twoje ciało wie
tak, twoje ciało wie
chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)
chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)

odsłaniasz mnie
tak, odsłaniasz mnie
tak, chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)
tak, chcesz tego
(chcę cię zaliczyć / chcę cię przelecieć)
położyć się i zrobić to ponownie

Powyższe tłumaczenie tekstu Lay Low Roksany Węgiel jest dosłowną i odważną interpretacją redakcji Moje Jasło.

- Reklama -

Podobne artykuły

65 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

65 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Arkso
17 kwietnia, 2019 21:21

Wy ją krytykujecie czy tylko tak mi się wydaje? Jesteście dorosłymi ludźmi, więc powinniście więcej rozumieć, niż jej dziecięce fanki. Roksana tak naprawdę nigdy nie lubiła Anyone I Want To Be. Ta piosenka została jej narzucona przez TVP na potrzeby Eurowizji. Owszem odniosła ogromny sukces, ale to nie zmienia faktu, że nie ona ją wybrała. Zobaczcie chociażby ten fragment „Dam daram daram daram”. Jako 14 latka zapewne się trochę tego wstydzi. Zresztą cały teledysk jest dziecinny (Roksana huśta się na huśtawce). Ona już miała dosyć tego dziecięcego wizerunku. Dlatego właśnie w nowym teledysku i piosence postanowiła dokonać takiej nagłej zmiany,… Czytaj więcej »

Tola
17 kwietnia, 2019 21:25
Odpowiedź na  Arkso

Roksana dorosła i powoli staje się niezależna. Według mnie tekst tego utworu jest szokujący, bo nie do tego byliśmy przyzwyczajeni. Pokazywali nam Roksanę nie taką jaka jest naprawdę. Teraz widać, że się rozwija i idzie w swoim własnym kierunku. Brawo Roxie!

Arkso
17 kwietnia, 2019 21:41
Odpowiedź na  Tola

Tamta piosenka była szykowana na DZIECIĘCĄ Eurowizję, więc TVP biorąc to pod uwagę wybrało odpowiednią piosenkę i zrobiło w tym stylu teledysk.
To nie było w guście Roksany, ale jak sama mówiła, dla niej to ZASZCZYT móc reprezentować swój kraj. Dlatego zaakceptowała ten wybór. Oczywiście słusznie i teraz ona sama również nie ma co do tego wątpliwości.
Jednak jak widać nie chce tego dziecięcego stylu dłużej ciągnąć, więc wszyscy fani w szoku.

ajawolę
15 sierpnia, 2019 08:51
Odpowiedź na  Arkso

inaprawdęn ei widzisz różnicy,przestrzeni między dziecięcym,tyma czymś pomiędzy,wcalnie nijakim,czy po środku?Ok.być sobą,ok.bunt,odrreagowaine;z tą dziecięcością eurowizyjnegow izerunku bymnie rpzesadzał,ale co dla kogo,rozumiem,że dla inektórych 6latek przetaje być dzieckiem,albo codla jednego dal 7 latka,dla innego niedla 5latka już,zresztą rózne są dzieci,różin rodzice.Oczywiście obrońcys ię znajdą i odwazinejszych tekstów,scen,zdarzeń, wiię walki o byci esobą,z negatywnymi skutkami okowów,zwłaszcza an podkarpaciu i z ciemnogrodem,o własnys tyl,własne ja,znajdą się hejterzy,chorzy zinenawiści,zazdroszczący,chcący takich samych tekstów,pieinędzy,kasy,wkurzeni,że jej się udało a im,komuś lbiskiemu faktyczin eczy rzekomo elpszemu inegorszemu,nie.Ja jednak apeluję o ogarnięcie tematu,wieku i tekstu.I żałuję,że ktoś w tvp sięnie odniósł,al emożeine chcą dolewać oliwy,czy się ośmieszyć albo wepchnąć… Czytaj więcej »

dorosła
24 czerwca, 2019 00:33
Odpowiedź na  Tola

Faktycznie, 14 lat to już dorosłość; człowiek ukończył ostatni etap edukacji, pracuje, jest odpowiedzialny za siebie i sam robi sobie śniadanie, obiad i kolację, sam pierze i sprząta swoje mieszkanie…

ajawolę
15 sierpnia, 2019 08:45
Odpowiedź na  dorosła

dine się dizeją rzeczy,że szkoły,środowiska,że nei takie teskty mamy w polskiej i zagr.muzyce,choć….w anszej..nao le…i nie takie anstolatkiine taks zokują u nas,czy w świecie;ale weźcie ogarnijcie teamt;a eśli dla was ok.że 14latka tak robi i to śpiewa an koncertachi napłycie to ine mam pytań.Choć niektóre jednak się cisną.I chbya wolałbym,by na jej koncertachnie zwracano wugi na ten tekst,albo interpretowan go zupełineinaczej;ale z drugiej strony neima co chować głowy w pasek i udawać.Warto byłoby wiedzieć,jeśli to kogoś obchodzi,z którą wersją się ona utożsamia.Podnosimy kary za,ech…tka wiem,to tylo piosenka,gdzi ejedno z drugim,a na ulicach,a w radiu,w necie,anow łaśnie….Szkoa,że z podkarpaciem mże się… Czytaj więcej »

głossumienia?
15 sierpnia, 2019 08:40
Odpowiedź na  Arkso

ludzie co wy….jaki hejt?jaka dorosła?MÓWICIE O 14 15LATCE to,że mogla ieć,czy ktoś w jej sztabie obawy,że teksty będą za dziecinne,potwierdzasz,że akie będą w razie innych tekstów kometnarze;co od pisoenki eurowyzyjnej masz rację,ale ta,którą ona chciała na eurowizji zaśpiewać była o nbiebo lespza od tej;tejine wykonałaby inejedna nasza i wcalenie przesadnie pruderyjna wokalistka,czy raperka.Ludzie,kto dorósł i doc zego,obódźcie isę,eurowizja junior była w ub.r.anei 10 lat temu.Mówicie o neiletniej poniżej 15 r.życia.Jeśli ona się podpisuje pdo taką wersją tekstu,cz yanwet pod pierwszą,to straszne i smutne,al ejeśli pdo tą,to ine wiem,czy ktośnie powinien czegoś z tym zrobić;tak iwemzaraz ktoś powie,że ciemnogród,że takie czasy,że… Czytaj więcej »

Jacek
12 listopada, 2021 17:56
Odpowiedź na  Arkso

Jest w jej guście pod wzgledem muzycznym,. co do tekstu to wypowiedziała się jasno:A może by wreszcie oddać głos samej Roksanie?! I dowiedzieć się co śpiewa, jak rozumie to co śpiewa, co czuje?! Zanim jednak oddam głos Roksanie,dodam tylko, że nie ma jednej, jedynie słusznej i prawdziwej interpretacji. Tekst utworu muzycznego jest jak poezja. Można go różnie odbierać, interpretować i rozumieć. I jeszcze jedno Roksana nie jest jeszcze dorosła, i za taką się nie uważa, sama o tym niedawno mówiła(październik 2021) Stwierdziła, że 16 lat to w sumie jeszcze dzieciak, tak więc trzymajmy się tego. „.Hejka Kochani! Dziękuję za Wasze… Czytaj więcej »

Wandzia
17 kwietnia, 2019 21:45

Nawet na youtubie fani, którzy uwielbiają Roxie i uważają, że piosenka sama w sobie jest super, to oni sądzą, że ten tekst to przegięcie.
Roxie ma te 14 lat, więc nie ma jej co winić. Ma piosenkę z fajną nutą, jej głos super się tam sprawdza. Autorami tekstu jest jakiś 4 osobników, dorosłych jak sądze. Może przekazali jej łagodną wersję tłumaczenia i nie powiedzieli ilu tam podtekstów można się dopatrzeć?

Do Wandzia
17 kwietnia, 2019 23:07
Odpowiedź na  Wandzia

Autorami tekstu są specjaliści w tej dziedzinie, więc lepiej ich szanuj.
14 lat to wystarczający wiek dla tej piosenki o pierwszym zauroczeniu.
Jest co prawda również druga interpretacja, ale w stosunku do Roksany należy zastosować tą pierwszą z linku poniżej.
https://mojejaslo.pl/lay-low-nowy-singiel-roksany-wegiel-tlumaczenie-tekstu/

Każde tłumaczenie można zaakceptować i Roksana dobrze o tym wiedziała.

Bbbb
18 kwietnia, 2019 06:36
Odpowiedź na  Do Wandzia

Coekawe czy jak by była to twojacórka to też byś tak mądrościami sypał

Bbbb
18 kwietnia, 2019 06:46
Odpowiedź na  Bbbb

Właśnie sobą a nie maszynką do nabijania kasy takim pajacom jak ty mówisz że tamtom piosenke i nażucili a tą co sama se napisała ty wole

truis
18 kwietnia, 2019 06:51
Odpowiedź na  Bbbb

Naucz się pisać ty analfabeto.

ajawolę
15 sierpnia, 2019 08:59
Odpowiedź na  Do Wandzia

sam-a sobie ich szanuj,jeśli specjaliści to tym gorzej,że to zrobili.Owszem,są różne wersjei można dopisać najróżniejsze wersje danego tekstu,na siłę interpretując,kojarząc,robiąc wersję pod dany kontekst,ale sorry,nawet eśli uznamy bez dramatyzowania wersję I czy wersję Sandry Rugały,a nie sądzę,to o czym my mówimy.Rozumiem,że mamy wersję dla dzieci,nastolatków uświadomionych i nie i dla dorosłych,czy tylko złe języki i zacofanie?samnie wiem,co gorsze,czy świadomość RW sytuacji,czyh nie;i którą wersję faktycznie mamy do niej stosować;oczywiście oby żadnej,oby pierwszą jeśli już….co ty masz tam o zauroczeniu?no ale ok…jw.Sorry,możesz mieć inne zdanie,dla mnie to nie jest tekst dla 14 15latki,nawet mądrej,dojrzalej emocjonalnie,psychicznie,fizycznie,etc….I eni chodzi o to by robić… Czytaj więcej »

Jacek
12 listopada, 2021 18:17
Odpowiedź na  ajawolę
Jacek
12 listopada, 2021 18:16
Odpowiedź na  Wandzia
We
18 kwietnia, 2019 11:27

Piosenka z eurowizji jest fajna i wpada w ucho ale ta nowa to jakieś wycie bez melodii, brzmi jak by nie wiedziała co chce z sobą zrobić. Płytka i niedojrzała.

fanka
18 kwietnia, 2019 11:41
Odpowiedź na  We

dla mnie osobiście nowa piosenka to petarda
z czymś takim to na prawdę śmiało można uderzać za granicę
światowy poziom
wpada w ucho i można w kółko słuchać
to jest pop, to nie ma być głębokie i ambitne

tylko ten zgrzyt z tekstem i wiekiem Roksany …

Jacek
12 listopada, 2021 18:07
Odpowiedź na  fanka

NIE MA TU ŻADNEGO ZGRZYTU! A może by wreszcie oddać głos samej Roksanie?! I dowiedzieć się co śpiewa, jak rozumie to co śpiewa, co czuje?! Zanim jednak oddam głos Roksanie,dodam tylko, że nie ma jednej, jedynie słusznej i prawdziwej interpretacji. Tekst utworu muzycznego jest jak poezja. Można go różnie odbierać, interpretować i rozumieć. I jeszcze jedno Roksana nie jest jeszcze dorosła, i za taką się nie uważa, sama o tym niedawno mówiła(październik 2021) Stwierdziła, że 16 lat to w sumie jeszcze dzieciak, tak więc trzymajmy się tego. „.Hejka Kochani! Dziękuję za Wasze wsparcie w czasie egzaminów ósmoklasisty! Testy z angielskiego… Czytaj więcej »

Anonimowy anonim
18 kwietnia, 2019 14:00
Odpowiedź na  We

Płytka i niedojrzała jesteś ty!!!

ROKSANA FOREVER
19 kwietnia, 2019 15:17
dikens
9 października, 2019 14:25

Moim zdaniem dziewczyna robi super klimat na imprezach i z przyjemnością się na nich pojawiam. Jutro jestem w Opolu. Jeśli chcecie dołączyć, to jeszcze są wejściówki na Empik Bilety. Niech krytykują, ale patrząc na jej wiek, ona osiągnęła mega sukces i za to należą się jej brawa.

Fanka
17 kwietnia, 2019 22:34

Tu nie chodzi o zaden hejt, ani zadna zlowroga zazdrosc.
Kazdy jej dobrze zyczy, bo ma niesamowity glos i wydaje sie tez byc swietna osoba.
Wierze, ze zrobi kariere poza granicami Polski.
Ludzie krytykuja tekst piosenki ze strachu o nia.
Zastanawiaja sie jaka bedzie kobieta jak dorosnie.
Moze wlasnie taka jak w teledysku – piekna i swiadoma swojej wartosci.
Ale na to bedzie czas dopiero za kilka lat.
Rozumiem ze Roksana nie chce juz spiewac dziecinnych piosenek. Ale jest chyba jeszcze cos pomiedzy?
Trzymaj sie Roksana i badz soba!

Do Fanka
17 kwietnia, 2019 23:14
Odpowiedź na  Fanka

Ty chyba jesteś nienormalna? Ludzie krytykują tekst piosenki ze strachu o nią? Uderzyłaś się ostatnio w głowę? Fani albo akceptują, albo nie. Tak naprawdę liczą się tylko wyświetlenia i sprzedaż bo z tego jest kasa. To fani akceptują Roksanę, a nie Roksana fanów. Jak się nie podoba to niech się zainteresują 4Dreamers. I ty nie mów Roksanie kiedy będzie na coś czas, bo ona i ludzie, którymi się otacza wiedzą najlepiej jak zaistnieć na rynku, jakie tworzyć piosenki i teledyski. Niby dlaczego ma czekać kilka lat, skoro już teraz nie jest dzieckiem? Wiek 14 lat, to młodzież i wystarczy spojrzeć… Czytaj więcej »

głossumienia?1
15 sierpnia, 2019 09:07
Odpowiedź na  Do Fanka

taaaaaaaaaaaaa.a potemdepresje,używki,metoo.pedofilia,wyzysk,siła korpo;oni wiedzą,ona 14 lat wie….Nikt się o nią nie boi,tak…a to,czy to ma dla kogoś znaczneie,że o nią się boją to inna rzecz,fakt i oby wokół niej byli tylko tacy,jak piszesz i oby wiedziala co robi i podejmowała świadome decyzje,była sobą,teraz i ko wlejnych latach.ale mówisz o nienormalnych,a Twoje założenie klękajcie narody wyzwolone..takie tonienormalne,że ktoś boi się o 14latkę,której dobrze życzy;a może dla Ciebie faktycznienienormalne.Ech…a że dla wielu liczy się to,o czym mówisz,prawda;i że fani mają wybór.

ajawolę
15 sierpnia, 2019 09:02
Odpowiedź na  Fanka

takich utworów nie śpiewa wielu dorosłych i nie dlatego,że śpiewają dziecinne rzeczy;a jeśli jż takie,to lepiej napisane.Od iluś miesięcy trwa robienie z RW dużo starszej niż jest,oby taknie było z kolejnymi laureatami VK.ech smutne.Pewnie,że wielu życzy jej jaknajlepiej i nie jest to tylko formalna gadka,dlatego alarmują.

fanka
17 kwietnia, 2019 23:56

Zgadzam się liczy się sprzedaż, wyświetlenia i kasa.
I zgadzam się, że wokół niej są specjaliści z branży, którzy najlepiej wiedzą jak sprzedać towar.
I zrobią wszystko w tym celu.

A dla prawdziwych fanów liczy się Roxie. Jako człowiek. Jej wrażliwość, jej wyjątkowość i jej głos.

Do Fanka
18 kwietnia, 2019 00:18
Odpowiedź na  fanka

Większość fanów chce po prostu dobrej muzyki, która zachęca do wielokrotnego słuchania.
Roksana jest bardzo popularna, ale jak nagra przeciętną piosenkę to będzie miała mało wyświetleń.
Trudno przewidzieć kiedy Lay Low uzyska 10 milionów. Może to potrwać kilka miesięcy.

Życie
18 kwietnia, 2019 04:51

Weźcie się ogarnijcie sodowa uderzyła do głowy niech lepiej rodzice zaczną coś z tym robic bo jak dalej tak pójdzie do ta wasza Roxi szybko zejdzie na psy. Żeby dziecko w jej wieku śpiewało takie piosenki i tym samym uczy innych. Coś okropnego. Rodzice zastanówcie się bo córka szybciej dojrzeje niż byście tego chcieli.

Do Życie
18 kwietnia, 2019 05:12
Odpowiedź na  Życie

Ale ty wypisujesz głupoty. Rodzice Roksany właśnie robią co mogą, żeby ułatwić jej karierę.
Jednak zarazem 14 latka to nie dziecko, lecz nastolatka. W jej wieku lekkie podteksty są całkowicie normalne i nie ma się o co czepiać i bezmyślnie hejtować jak ty to robisz.

Życie
18 kwietnia, 2019 05:38
Odpowiedź na  Do Życie

Owszem a co mieszkasz z nimi że tak wszystko wiesz co robią itp. Proste postawiony człowiek w odpowiednim miejscu. Obrońca się znalazł… Człowieku to są realia a nie bajka.

Życie
18 kwietnia, 2019 05:40
Odpowiedź na  Do Życie

Jeśli uważasz że podteksty chce Cię zaliczyć przelec mnie to to są normą w srod nastolatek to ja ci współczuję naprawdę. Pozdrawiam

ajawolę
15 sierpnia, 2019 09:11
Odpowiedź na  Do Życie

mam nadzieję,że to co Ty nazywasz normą,normą w Polscei ne będzie przez kolejne lata,za kilka lat.Jak dla Ciebie inne zdanie,inne poglądy,inny swiatopogląd to hejt…też mogę napisać,że bredszisz,tylko nic to nie wniesie.a do apelu do jej rodziców się przyłączam;nawet jeśli wyolbrzymiany,czy tworzony jest problem i przesadza się co do tekstu i skutków.Sam się ogarnij i włącz myślenie;inne albo w ogóle.

Wieszak
18 kwietnia, 2019 07:31

„Moje Jasło” strzelacie sami sobie w kolano, wypisując takie bzdury, doszukując się jakiś afer. Typowe Jaslo :/

Fanka
18 kwietnia, 2019 08:36
Odpowiedź na  Wieszak

Czy dzieciak ktory w kolko powtarza pod nosem angielskie slowo 'f***’ , tak na prawde nie robi nic zlego i wcale nie przeklina? Bo jak po angielsku to wcale nie przeklenstwo. Nie badzmy hipokrytami

fanka
18 kwietnia, 2019 07:54

wystarczy wpisać w google 'put it on you’ i kliknąć na wynik wyszukiwania w 'urban dictionary’ i mamy czarno na białym co oznacza to magiczne wyrażenie: 'put it on you – to fu* or have sex Baby doll when we meet I’m gonna put it on you’ Więc jesli w tekście 'Lay Low’ mamy 'wanna put it on you’, to jest to jedno z mozliwych znaczeń. czy są jakieś inne? mniej wulgarne? nie wiadomo może są, a może nie wystarczy, że istnieje szansa, że część ludzi tak to własnie zrozumie to tak jakby napisać w tekście 'ty s***’ i mieć… Czytaj więcej »

Mistrzu
18 kwietnia, 2019 08:48
Odpowiedź na  fanka

Dobrze gadaaaaa polać jej !!!!!!!!!!!!

Pablo
18 kwietnia, 2019 09:43

jedyny hejt jaki tu widze to ze strony fanek-obroncow Roksany przeciw brutalnej prawdzie

jesli tylko Roxie jest swiadoma jakie moga miec alternatywe ( lub jedyne ) znaczenie slowa ktore spiewa i to akceptuje to jej sprawa
Celuje w kariere na zachodzie a tam jednak takie cos to norma

Ale polski rodzic i polski nastolatek maja prawde wiedziec co byc moze moga oznaczac slowa piosenki

Anonimowy anonim
18 kwietnia, 2019 13:59

Nie wiem jakiego tłumacza używacie ale w lay low nie ma podtekstów, także usuńcie artykuł bo dajecie hejterom pseudo-argumenty do hejtowania Roxie ???

Czopek
18 kwietnia, 2019 14:22
Odpowiedź na  Anonimowy anonim

https://www.youtube.com/watch?v=8C_DDLjUqC8

Tu gość dokładnie tłumaczy wiec nie świruj tekst jest jaki jest nie śpiewa o cukierkach ani słoneczku

fanka
18 kwietnia, 2019 16:28
Odpowiedź na  Czopek

akurat ten gość jest raczej mało wiarygodny
robi kasę na sianiu fermentu w necie
a po jego wymowie można wnioskować, że orłem z angielskiego nie jest

to można potraktować jako ciekawostkę

ajawolę
15 sierpnia, 2019 09:20
Odpowiedź na  fanka

ale mówią o tym piszą o podważają dość mocno te najłagodniejsze wersje ludzie żyjący w Anglii,Usa,ludzie studiujący filologię angielską,anglistkę i po takich studiach.Nie zaklinajcie rzeczywistości,nawet ci zwolennicy nowoczesnych dorosłych 14latek to przyznali.Nawet jeśli alarmujący dramatyzują,przesadzają,a tym co znają angielski bądź słabo go znają się wszystko kojarzy,to nie róbmy cyrku w udawaniu.Akurat wielu i tu się zgadzam,strasznie przesadnie przylepiło isę do cytatu o wykrzyczeniu imienia,a są tam dużo gorsze.Jest jak jest,przy najdalszych interpretacjach,najlżejszych i pytanie,co dalej.Tak naprawdę interpretacją do pełnej akceptacji,do której tez możnaby się przyczepić,ale najtrudniej jest ta Sandry Rugały,ale inna w odbiorze,z tekstem oryginalnym,no właśnie ile ma wspólnego?i fakt,takiej… Czytaj więcej »

fanka
18 kwietnia, 2019 16:26

nic tylko ten hejt i hejt to chyba słowo roku fakty to nie jest hejt i ja tu widze strach i obawę o Roxie nikt nie wini za to Roxie to raczej pytanie do twórców tekstu – dlaczego to zrobiliście? nawet jak się im fajnie zrymowało, nawet jak chcieli czymś zapchać ten wers, nawet jak to nic miało nie znaczyć i nie było w tym złych zamiarów to jednak wystarczy zerknąć na teksty dwóch piosenek a’la rap czy coś takiego jeden z nich wprost używa 'put it on you’ – jakiś raper czy raperka Mulatto ma utwór właśnie o tytule… Czytaj więcej »

Do Fanka
22 kwietnia, 2019 23:37
Odpowiedź na  fanka

14 latka może już śpiewać teksty dla dorosłych. Dzieckiem nie jest. Musisz to zaakceptować i zrozumieć.

ajawolę
15 sierpnia, 2019 09:25
Odpowiedź na  Do Fanka

nie,nie musi i ja teżnie muszę.I nie takie.I nie będziesz tego wymuszać tolerancyjny nowoczesny człowieku.Mogę rzec:taki świat,takie czasy,takie nastolatki,takie prawa ich dziś;ale nie muszę się z tym zgadzać;zależy co nazywasz akceptacją.Jasne,my musimy,a wy nie.Więc nie powiem Ci:musisz zaakceptować i zrozumieć,że mnie to sięnie podoba i przeraża mnie,budzi zażenowanie i niesmak,obawę;i nie z powodu naiwności,czyh zacofania,czy chęci narzucania jej,czy jej rodzicom jak ma wygląać jej styl,ego,osobowość,kariera.

ROKSANA FOREVER
19 kwietnia, 2019 15:05

Pablo, ty durniu! Polski rodzic i polski nastolatek z twojego chorego, zaściankowego świata niech idzie słuchać Zenka albo innego jemu podobnego. To na ich poziomie. Roksana to osobowość, wielki charakter, nieprzeciętną osobowość i niesamowity talent. Wkrótce będzie występować na europejskich i światowych scenach. Ona ma 14 lat ale psychicznie jest co najmniej 17 latką. Producenci teledysku uznali ze może śpiewać taka piosenke, poniewaz w Australii, skad p[ochadza autorzy tekstu, wszystkie nastolatki słuchają piosenek z takim tekstami i nikogo to nie dziwi. Niestety polski ciemnogród widać nie dorósł jeszcze do pewnych rzeczy.

głossumienia
15 sierpnia, 2019 09:31
Odpowiedź na  ROKSANA FOREVER

Boże,czyli jak wg.Ciebie wszystkie nastolatki w Austraulii słuchają takich piosenek,to u nas też muszą,mogą,słuchają, mają słuchać. Czyli jak jest megatalentem to ożna ją wpakować w taki ………..w wieku 14 lat?czy Ty nie znasz naprawdę wielkich,świetnych artystów polskich?Uważasz,że albo Zenka albo Roksanę? ręce opadają.NO ale tak,takich obrońców znajdzie i ona i ci,co to jej zrobili,chroń ją od nich Panie.

FANI Z WARSZAWY
19 kwietnia, 2019 15:50

Anonimowy anonim Dokładnie, dziwię się redakcji Mojego Jasła – co chce osiągnąć tym tekstem?
Roksana rozsławiła wasze malutkie miasteczko w całej Polsce a wy tak jej się odpłacacie!? Ilu turystów przyjedzie dzięki niej do was, pomyśleliście? Jak tak będziecie robić, to Roksana szybciej wyjedzie do Warszawy niż myślicie. A my Warszawiacy z honorami ją przyjmiemy, tak jak na to zasługuje! Wstyd Jaślanie, po prostu wstyd!

Bartek
28 kwietnia, 2019 21:57
Odpowiedź na  FANI Z WARSZAWY

No tak, jeszcze tego brakuje żeby dziecko w wieku 14 lat opuściło dom rodzinny i WYJECHAŁOXDDDDD Przecież jest taka 'dorosła’ XD

Wandzia
29 kwietnia, 2019 09:57
Odpowiedź na  Bartek

To akurat żaden problem.
Skończyła podstawówkę i idzie do szkoły średniej.
Szkoła z internatem w Warszawie i sprawa rozwiązana.
I to najlepiej taka pod patronatem tych z branży, co sypną groszem na cele szkoły.

Eryk z Londynu
20 kwietnia, 2019 03:24

Niestety pierwszy sukces LAY LOW na arenie międzynarodowej odnotowany. EUROWIZJA zrezygnowała z występu młodej artystki w Izraelu. Toczą się jeszcze zabiegi aby mogła zaśpiewać Anyone i Wont To Be ale raczej nic z tego nie będzie. Aby stonować wydżwięk tej decyzji zaproponowano młodej artystce przeprowadzenie wywiadu.

Olek
20 kwietnia, 2019 06:46
Odpowiedź na  Eryk z Londynu

Woooooo to mnie zszkowałeś skąd takie info???

Do Eryk z Londynu
22 kwietnia, 2019 23:36
Odpowiedź na  Eryk z Londynu

Przestań pisać takie bzdury ty tępy człeku, bo się jedynie ośmieszasz. Żenujący głupcze.
W 2016 i w 2017 roku zwyciężczynie Eurowizji Junior też nie miały występu na dorosłej Eurowizji a jedynie wywiad, więc dla Roksany nie mogli zrobić wyjątku. Pomyśl głąbie jak one by się czuły, gdyby faworyzowano Roksanę. Eurowizja musi być uczciwa.
Zaskoczony brakiem występu jest tylko ten kto nie wiedział jak było w poprzednich latach.

Eryk z Londynu
23 kwietnia, 2019 19:51
Odpowiedź na  Do Eryk z Londynu

Cepie prosty, jeszcze 18kwietnia wszyscy trąbili łącznie z TVP, Roksaną i innymi mediami, że wystąpi i zaśpiewa a Roksana w wywiadzie z tą samą datą mówiła, że ekipa zastanawia się czy reżyseria występu będzie taka jak w Mińsku czy zupełnie inna

Eryk z Londynu
23 kwietnia, 2019 20:08

W 2018 roku na Eurowizji w Lizbonie wystąpiła zwyciężczyni Eurowizji Junior z roku 2017 Rosjanka Polina Bogusevich i zaśpiewała „Amar pelos dois” Savadora Sobrala. Tak głąbie, a info o skreśleniu Roksany usłyszałem w jakiejś stacji radiowej .

stefan
28 kwietnia, 2019 14:50

durnowaty tekst , ale Roksana śpiewać umie !

Amelia
28 kwietnia, 2019 21:54

Może i ma te 14 lat, ale nie oznacza to że nie jest dzieckiem ;). Rozumiem, że mogła mieć dosyć 'dziecinnego wizerunku’ – to zrozumiałe, dorasta. Ale 14 lat to jeszcze dziecko. Niestety, taka jest prawda. Gówniara jest młodsza ode mnie i nosi wielkie dekolty i śpiewa piosenki z podtekstami… Tak, w tym wieku wydaje jej się, że jest wielce dorosła. Ale nie można być 'dorosłą 14-latką’.. Nie ma czegoś takiego, niestety. Gdy dorosnie sama zrozumie, że nastolatki to nie osoby dorosłe i nie wypada robić niektórych rzeczy.

Beniek
28 kwietnia, 2019 22:07
Odpowiedź na  Amelia

robi to co każda nastolatka by robiła gdyby miała dużo kasy tylko że zwykła nastolatka tyle kasy nie ma, a nawet jak ma bogatych rodziców to ci rodzice wydzielają jej tyle kasy ile uważają za słuszne i mogą wielu rzeczy zabronić a roxie zarabia tak dużo, że to ona może rodzicom dawać kieszonkowe i dyktować warunki totalnie postawiona na głowie sytuacja zresztą kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem dają ci sławę i bogactwo jak zaśpiewasz piosenkę z dziwnym tekstem i powyginasz się w teledysku – i co robisz? mówisz, że to złe i odmawiasz? a rodzice to co… Czytaj więcej »

Do Amelia
5 sierpnia, 2019 11:13
Odpowiedź na  Amelia

Amelia, ale z ciebie idiotka. 14 latka to nie dziecko, ale młodzież. Nie ma podziałów wyłącznie na dorosłych i dzieci.
Zrozum to kretynko. Taka jest prawda o tobie.

yyyy
15 sierpnia, 2019 09:37
Odpowiedź na  Amelia

jej tak,ale to,że oni z niej robią dorosłą…i to,że dla wielu,w tym niektórych komentujących 14latka może,bonie jest dzieckiem,bo możenie jest dorosła,ale w sumie jest…to jest smutne.Pewnie,że kasa,że jej się wydaje;tylko czy ktoś to ogarnie,czy ona….Może jeszcze w ogóle nie ma problemu.Oby eni kolejna 20latka po przejściach.Skazana na to?jeśli chce być b.b.sławna?bo wygrała eurowizję junior?hm…może,ale oby to nie była zasada;ale z tym skutkiem słaby,pozyci wobec rodziców,co tu piszą,to niestety racja.Choć czy tak musi być?
No i nie musiała się wyprowadzać do Warszawy,żeby to się stało.Zresztą jeszcze może nic,poza tym nieszczęsnym tekstem,durną,ale wielu się podobającą melodią…a głos ma.Zdecydowanie.

Kurołap
28 kwietnia, 2019 22:12

I Szydło wyszło z worka 😛

Adi
29 kwietnia, 2019 00:22

Niunia jest wykorzystywana w celach marketingowych przez starych wyjadaczy, sama nie wie o czym śpiewa!

Wandzia
29 kwietnia, 2019 09:53
Odpowiedź na  Adi

pewnie, że tak
wycisną ją do końca jak cytrynkę
a ona potem po odwykach i psychiatrykach się będzie tułać

Jacek
12 listopada, 2021 18:15
Jacek
12 listopada, 2021 18:18

A może by wreszcie oddać głos samej Roksanie?! I dowiedzieć się co śpiewa, jak rozumie to co śpiewa, co czuje?! Zanim jednak oddam głos Roksanie,dodam tylko, że nie ma jednej, jedynie słusznej i prawdziwej interpretacji. Tekst utworu muzycznego jest jak poezja. Można go różnie odbierać, interpretować i rozumieć. I jeszcze jedno Roksana nie jest jeszcze dorosła, i za taką się nie uważa, sama o tym niedawno mówiła(październik 2021) Stwierdziła, że 16 lat to w sumie jeszcze dzieciak, tak więc trzymajmy się tego. „.Hejka Kochani! Dziękuję za Wasze wsparcie w czasie egzaminów ósmoklasisty! Testy z angielskiego już za mną! A skoro… Czytaj więcej »

- Reklama -

Ostatnie artykuły