wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona internetowa Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ulicy Zielonej w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie członków Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ulicy Zielonej w Jaśle, na którym poruszono temat tegorocznej kwesty oraz zaprezentowano nowo utworzoną stronę internetową.

W tym roku odbędzie się już dziesiąta kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Jaśle. Pierwsza została zorganizowana w 2009 roku, a jej inicjatorami byli śp. senator Stanisław Zając, ówczesna burmistrz miasta Maria Kurowska oraz fotograf Tomasz Kasprzyk. W przeciągu tego czasu udało się odrestaurować wiele cennych zbytów jasielskiej nekropolii, które bez wsparcia darczyńców przestałyby istnieć.

Strona Społecznego Komitetu zawiera wiele przydatnych informacji z zakresu podejmowanych działań i realizacji. Dokumentuje pracę, jaką włożono w renowację zabytków starego cmentarza. Efekty prowadzonych działań najlepiej obrazuje zakładka Galeria, w której możemy podziwiać wszystkie odrestaurowane zabytki.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną pod adresem – komitetcmentarzjaslo.pl

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
basia
25 sierpnia, 2019 00:07

Byłam w sierpniu na cmentarzu, z wielkim zaskoczeniem odkryłam, że grób moich pradziadków i mojej babci oraz babci brata został przepięknie odnowiony. Nic o tym nie wiedziałam. Mój pradziadek był w Jaśle lekarzem, nazywał się Rudolf Zatłokal. Chętnie wpłacę pieniążki na renowację kolejnych zabytków tego przepięknego cmentarza. Będę to robić w ratach. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Naprawdę jestem bardzo wdzięczna. Z serdecznymi pozdrowieniami. Barbara Hackel-Mieluch ( prawnuczka Rudola )

- Reklama -

Ostatnie artykuły