wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Spotkanie w sprawie linii kolejowej nr 108 na odcinku Gorlice – Jasło

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 8 października br. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka spotkał się z przedstawicielami samorządów z Małopolski i Podkarpacia, położonymi wzdłuż linii kolejowej nr 108 na odcinku Gorlice – Jasło. W spotkaniu tym samorząd Powiatu Jasielskiego reprezentował Starosta Adam Pawluś.

Głównym tematem rozmów były plany związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 108  na odcinku Jasło – Gorlice i budową łącznicy na Stróże. Województwo Małopolskie podpisało już umowę na wykonanie studium planistyczno-prognostycznego dla projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami”. Dokument ten obejmował będzie m.in. przeprowadzenie prognoz infrastruktury, oszacowania kosztów realizacji oraz pozyskanie dokumentacji, a także wybór preferowanego wariantu.

Projekt ten został zgłoszony do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+

Koszt opracowania studium to 932 340 zł.

Podczas spotkania rozmawiano także o uruchomieniu w okresie zimowym połączenia kolejowego Jasło – Krynica, które funkcjonowało latem, ciesząc się dużym zainteresowaniem pasażerów. Według wyliczeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Kolei Małopolskich z połączenia skorzystało 4 tys. podróżujących.

W trakcie spotkania poruszono problem uruchomienia połączeń na linii kolejowej nr 108, na odcinku Jasło – Gorlice – Stróże.

W najbliższym czasie ma się odbyć kolejne spotkanie samorządowców, na którym prowadzone będą rozmowy dotyczące wsparcia finansowego dla tych połączeń.

Przy współpracy z Głos24 – Małopolski Portal Informacyjny

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły