wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ruch wahadłowy na remontowanym wiadukcie w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od soboty, 27 sierpnia, pojazdy o tonażu do 3,5 tony będą mogły poruszać się po DK28, nad remontowanym wiaduktem kolejowym w Jaśle.

W związku z remontem wiaduktu nad linią kolejową, od poniedziałku 8 sierpnia br., zamknięty dla ruchu został odcinek DK28 od skrzyżowania ulic 3 Maja i Metzgera do skrzyżowania z ulicą Kolejową w Jaśle.

Mogą poruszać się nim jedynie autobusy, pojazdy służb ratunkowych, policji, straży miejskiej i taksówek oraz samochody dojeżdżające do posesji zlokalizowanych przy ul. 3 Maja nr 44-62. Pozostałe pojazdy muszą korzystać z objazdów, co powoduje duże zatory i utrudnienia w ruchu.

Aby rozwiązać tę sytuację, Starosta Jasielski Adam Pawluś zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu w taki sposób, aby na przedmiotowym odcinku uruchomić ruch wahadłowy dla samochodów do 3,5 tony.

Według uzyskanych informacji, już jutro do ruchu dopuszczone zostaną pojazdy o tonażu do 3,5 t.

Ruch odbywać się będzie wahadłowo, na jezdni zawężonej do jednego pasa ruchu i sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Zostanie też oddzielony od miejsca robót za pomocą betonowych barier ochronnych i tablic kierujących. Na zwężonym odcinku zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości.

Dziękujemy GDDKiA za przychylenie się do wniosku Starosty Jasielskiego i dopuszczenie do ruchu pojazdów na remontowanym wiadukcie. W znacznym stopniu rozwiąże to problemy komunikacyjne w Jaśle.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie.                  

ŹródłoSP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły