Niezależnie od tego, czy próbujemy się tylko zrelaksować czy chcemy przygotować naszą skórę na letnie słońce, wykonanie własnego peelingu solnego jest świetnym i niedrogim sposobem na uzyskanie gładkiej skóry ciała w domowym spa. Peeling solny doskonale nadaje się do złuszczania i nawilżania skóry. Możemy eksperymentować dodając barwniki i zapachy do domowych peelingów aby uzyskać ciekawe kolory i nadać im relaksujący lub orzeźwiający zapach. Wykonanie własnego złuszczającego solnego peelingu do ciała to wspaniałe doświadczenie i ekonomiczny sposób na uzyskanie naturalnego zabiegu.
Po zastosowaniu się do tych prostych przepisów na peelingi solne w delikatny sposób możemy usunąć martwą i uszkodzoną skórę, która nie miała okazji odświeżyć się w trudniejszych warunkach zimowych. Dzięki temu przewodnikowi możemy nosić krótkie spódniczki lub bikini plażowe bez obawy o nieestetycznie suchą skórę.
Przepisy na peeling solny.
Podstawowy peeling solny.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
- 300 g soli
- ½ szklanki oleju
- 10 kropel olejku eterycznego
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w misce. Następnie stosujemy go na mokrą skórę ciała. Ruchami okrężnymi wcieramy peeling solny przez dwie minuty aby złuszczyć i usunąć martwa skórę. Resztę peelingu przechowujemy w szczelnie zamkniętym słoiku w szafce łazienkowej.
Peeling solny z miodem.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
- 1 szklanka soli
- 1/3 szklanka miodu
- 6 kropli olejku eterycznego
- ½ szklanka oliwy z oliwek
Miód i oliwę z oliwek mieszamy w miseczce, następnie dodajemy sól a na koniec olejek eteryczny. Mieszamy dokładnie. Peeling nakładamy na mokrą skórę ciała i wcieramy go okrężnymi ruchami przez 2-3 minuty. Resztę peelingu przechowujemy w słoiku z szafce łazienkowej.
Peeling solny z soli himalajskiej.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
- 1 szklanka soli morskiej
- ½ szklanki soli himalajskiej
- 4 łyżki oleju z pestek winogron
- 1 łyżka olejku jojoba
- 10 kropli witaminy E
- 3 łyżki oleju migdałowego
- 15 kropli olejku eterycznego
W misce łączymy sól morską i himalajską, dodajemy olej z pestek winogron, migdałowy, olejek jojoba, witaminę E i olejki eteryczne. Mieszamy do momentu aż cała sól połączy się z olejem. Peeling nakładamy na mokrą skórę ciała i wcieramy go okrężnymi ruchami przez 2-3 minuty. Resztę peelingu przechowujemy w słoiku z szafce łazienkowej.
Używajmy mielonej soli morskiej, ponieważ gruboziarnista sól morska może być zbyt ostra dla skóry. Peelingi z soli morskiej mogą być zbyt mocne dla wrażliwej skóry. Uważajmy również, jeśli mamy rany na skórze, ponieważ skóra może boleć.
Super 😛