wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Pasja się opłaca” – projekt uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracować ani jednego dnia przez całe życie – to słowa chińskiego filozofa Konfucjusza. Zainspirowane tymi słowami, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle – Emilia Janik, Emilia Krupa, Gabriela Gozdecka i Małgorzata Dunajska, tworzą swój projekt „Pasja się opłaca!”. Jest on realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

„Pasja się opłaca!” to projekt, który ma na celu pomóc młodzieży w odkryciu swoich pasji, a zarazem w znalezieniu ścieżki zawodowej, którą w przyszłości mogłaby podążać. Działania podejmowane w toku realizacji projektu polegają na dodawaniu budujących treści w mediach społecznościowych oraz na organizowaniu interesujących spotkań z osobami, dla których praca zawodowa jest pasją.

"Pasja się opłaca" - spotkanie w II LO w Jaśle

Uczennice zorganizowały kilka spotkań w liceum, do którego uczęszczają oraz w okolicznych szkołach podstawowych. Zaproszonymi gośćmi byli: Pani Dagmara Wojnarowska – lekarz weterynarii, która prowadzi swoją działalność w Brzostku oraz na terenie okolicznych gmin i powiatów, Pani Sylwia Grygiel – certyfikowana makijażystka, linergistka i stylistka brwi, prowadząca własne studio makijażu w Brzostku, Pani Kinga Grygiel – fotografka, która zawodowo zajmuje się wykonywaniem mn. sesji pamiątkowych oraz prowadzi swoje studio fotograficzne pod nazwą „Uchwycone – Kinga Grygiel” w Brzostku, Pani Ewelina Węgrzynowicz-Włudzik – architekt, prowadząca biuro projektowe „W23 Architekci” w Jaśle, Pan Marcin Czekański – mechanik, pracujący w warsztacie samochodowym w Moderówce, Jakub Bochenek – uczeń II LO w Jaśle, interesujący się terrarystyką i akwarystyką.

"Pasja się opłaca" - II LO w Jaśle

Prezentacje gości odbywały się w formie wywiadów lub przemówień, a tematem było zdobywanie wiedzy i umiejętności, które umożliwiły gościom wykonywanie ich wymarzonych zawodów ,lub które pozwolą im je wykonywać w przyszłości. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tych relacji i rad jakie dawali im zaproszeni.

Uczennice nie kończą jednak na tym swojej działalności: w mediach społecznościowych projektu (Facebooku/Instagram: pasja_sie_oplaca) nadal pojawiają ciekawe treści. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Pamiętajmy – PASJA SIĘ OPŁACA!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły