Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazd

Zła lokalizacja, nieodpowiedni dobór odmian i zła jakość sadzonek – to trzy podstawowe błędy, które mogą przekreślić sukces winiarskiego przedsięwzięcia. Jak ich uniknąć tegoroczni słuchacze PAW  dowiedzieli się podczas ostatnich zajęć.

Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazdDrugi zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2018 poświęcony był przygotowaniom do trudnego zadania jakim jest założenie winnicy. W trakcie wykładów prowadzonych przez Romana Myśliwca i Wojciecha Bosaka omówione zostały zagadnienia związane z wyborem lokalizacji pod przyszłą winnice, doborem odpowiedniego materiału sadzeniowego, rozplanowaniem uprawy, przygotowaniem gleby i sadzeniem krzewów.

Początkujący winiarze często popełniają poważne błędy, których później nie można już naprawić. Słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle – wcale nie rzadko – przyznali, że zakładając swoje winnice popełnili błędy i dopiero teraz zdają sobie sprawę z ich powagi.

Następny zjazd poświęcony będzie tematyce cięcia i formowania winorośli. W sobotę temat będzie  dokładnie omówiony teoretycznie, a w niedzielę będą zajęcia praktyczne w winnicy.

Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazdW sobotni wieczór między zajęciami odbyło się spotkanie integracyjne połączone z ćwiczeniami z oceny wina.  Tematem przewodnim były polskie wina.

Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazdZajęcia wykładowe dostępne są także dla osób spoza grupy SWP 2018, a zasady uczestniczenia podane są na stronie www.akademiawina.org w zakładce szkolenia.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Fundacja Galicja Vitis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.