wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Najważniejsze by dobrze zacząć

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zła lokalizacja, nieodpowiedni dobór odmian i zła jakość sadzonek – to trzy podstawowe błędy, które mogą przekreślić sukces winiarskiego przedsięwzięcia. Jak ich uniknąć tegoroczni słuchacze PAW  dowiedzieli się podczas ostatnich zajęć.

Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazdDrugi zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2018 poświęcony był przygotowaniom do trudnego zadania jakim jest założenie winnicy. W trakcie wykładów prowadzonych przez Romana Myśliwca i Wojciecha Bosaka omówione zostały zagadnienia związane z wyborem lokalizacji pod przyszłą winnice, doborem odpowiedniego materiału sadzeniowego, rozplanowaniem uprawy, przygotowaniem gleby i sadzeniem krzewów.

Początkujący winiarze często popełniają poważne błędy, których później nie można już naprawić. Słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle – wcale nie rzadko – przyznali, że zakładając swoje winnice popełnili błędy i dopiero teraz zdają sobie sprawę z ich powagi.

Następny zjazd poświęcony będzie tematyce cięcia i formowania winorośli. W sobotę temat będzie  dokładnie omówiony teoretycznie, a w niedzielę będą zajęcia praktyczne w winnicy.

Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazdW sobotni wieczór między zajęciami odbyło się spotkanie integracyjne połączone z ćwiczeniami z oceny wina.  Tematem przewodnim były polskie wina.

Podkarpackiej Akademii Wina 2 zjazdZajęcia wykładowe dostępne są także dla osób spoza grupy SWP 2018, a zasady uczestniczenia podane są na stronie www.akademiawina.org w zakładce szkolenia.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Fundacja Galicja Vitis

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły