wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Święto wina w Jaśle. Dni Wina 2021 już w ten weekend!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) na rynku w Jaśle odbędą się jubileuszowe, bo już XV Międzynarodowe Dni Wina.

Podczas Dni Wina 2021 w Jaśle gościć będziemy wystawców z polskimi i zagranicznymi winami, w sumie pojawi się ma 32 różnych stanowisk winiarskich oraz jarmark produktów regionalnych.

Po rocznej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, w Jaśle znowu odbędą się Dni Wina! Podczas jasielskiego święta wina będą prezentowane polskie i zagraniczne regiony winiarskie (sobota: 10 – 21.30 i niedziela: 11.00 – 21.00), oraz Jarmark Produktów Regionalnych (sobota: 10-21, niedziela: 11 – 21).

VIII Konkurs Polskich Win Jasło 2021

Tym razem uroczyste otwarcie tej imprezy odbędzie się dopiero o godz. 14 w Jasielskim Domu Kultury (sobota), gdzie ogłoszone zostaną wyniki VIII Konkursu Polskich Win Jasło 2021. Dlatego tradycyjny korowód uczestników, w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej, wyruszy spod JDK (ul. Kołłątaja) na Rynek o godz. 15.45, by o godz. 16 rozpocząć świętowanie. W sobotni wieczór zaplanowano jeszcze pokaz tancerzy ognia (21.30) i projekcję filmu „Nasz najlepszy rok” (kino JDK „Syrena”).

Zobacz tegoroczne atrakcje Międzynarodowych Dni Wina 2021 w Jaśle

W niedzielę, o godz. 12.15, w kościele farnym odprawiona zostanie msza święta z poświęceniem wina, po której nastąpi przemarsz uczestników z Miejską Orkiestrą  Dętą na miejski rynek. W tym dniu, oprócz prezentacji stanowisk winiarskich i produktów regionalnych, zapraszamy na wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim (godz. 18), a na Kwiatowej, w ramach wakacyjnego kina plenerowego, będzie można obejrzeć film „Green Book” (godz. 21). Polecamy, bo naprawdę warto!

W trakcie tego winiarskiego weekendu odbędą się warsztaty degustacyjne (Salon Win) oraz animacje uliczne i konkursy sommelierskie. W pobliżu rynku pojawią się food trucki.

Czasowe utrudnienia w ruchu podczas Dni Wina 2021

W związku z organizacją imprezy, w czasie jej trwania pojawią się czasowe wyłączenia z ruchu, niektórych odcinków ulic:

  • od godz. 8 w sobotę (28 sierpnia) do godz. 23.30 w niedzielę (29 sierpnia) – ul. Rynek, część wschodnia (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Piotra Skargi)
  • sobota (28 sierpnia) godz. 15.30 – 16.00 – ul. Kołłątaja (od skrzyżowania z  ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki), ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Rynek) 
  • niedziela (29 sierpnia) od 13.15 do 13.30 – ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. Piotra Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztowa do skrzyżowania z ul. Rynek).

Organizatorami Międzynarodowych Dni Wina są: Miasto Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura” oraz Jasielski Dom Kultury.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły