wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia winiarskie dla firm?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wyjazd integracyjny bądź spotkanie pracownicze to sposobność do lepszego poznania współpracowników. Niestety często zdarza się, iż jego forma jest nudna i niezachęcająca. Jak zatem zmobilizować zespół do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu?

Wyjazd integracyjny bądź spotkanie pracownicze to sposobność do lepszego poznania współpracowników. Niestety często zdarza się, iż jego forma jest nudna i niezachęcająca. Jak zatem zmobilizować zespół do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu? Szkolenia winiarskie dla firm to doskonała okazja na bliższe poznanie kolegów z pracy oraz pogłębienie swojej wiedzy odnośnie różnych rodzajów wina.

Najważniejsze punkty szkolenia winiarskiego

Szkolenie winiarskie przeprowadzane jest przez doświadczone osoby, które posiadają rozległą wiedzę na temat tego rodzaju trunku. Podzielone jest ono zazwyczaj na kilka etapów, podczas których dowiedzieć się możemy zarówno podstawowych informacji o winie, jak i również wiele ciekawostek. Spotkanie rozpoczyna się wprowadzeniem uczestników w świat wina. Prowadzący opowiada historię winiarstwa światowego oraz polskiego. Odpowiada wówczas m.in. na pytanie odnośnie pierwszej, powstałej winnicy.

Białe wino nalewane do kieliszka

Ważnym punktem spotkania jest ukazanie różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami wina – białym, czerwonym, różowym, musującym, słodkim, półsłodkim, wytrawnym oraz półwytrawnym. Uczestnicy informowani są, które wina podkręcają smak poszczególnych potraw. Podanie nieodpowiedniej butelki trunku do serwowanego dania uznawane jest bowiem za faux-pas. Ciekawym punktem programu jest wytłumaczenie różnicy pomiędzy szampanem a winem musującym. Wiele osób nadal używa tych pojęć zamiennie, co nie zawsze jest poprawne.

Szkolenia winiarskie dla firm to nie tylko część teoretyczna. Suche informacje – nawet jeżeli ich treść jest ciekawa i interesująca – urozmaicone są zazwyczaj dodatkowymi elementami. W zależności od rodzaju wina, serwowane jest ono w kieliszku o odpowiednim kształcie. Szkolenie obejmuje naukę trzymania szkła w prawidłowy sposób. Krok po kroku ukazywany jest również proces poprawnej degustacji – w tym wykrywanie nut i zapachów.

Doskonała okazja do zgrania zespołu – wino Gdańsk

Swobodna i miła atmosfera spotkań tego typu sprawia, że zespół znacznie zbliża się do sobie – to natomiast ma bezpośredni wpływ na późniejszą, wykonywaną przez pracowników pracę. Szkolenie może być okazją do zgrania nowo powstałego zespołu, jak i również świętowania sukcesów oraz osiągniętych wyników. Warto zastanowić się zatem nad spotkaniem w takiej formie, bowiem cechuje je atrakcyjność oraz unikalny charakter.

Zazwyczaj w ramach szkolenia odbywa się również degustacja. Uczestnicy mają okazję zasmakować się w winach pochodzących z różnych zakątków świata. Nie należy jednak pomijać naszych rodzimych winnic, bowiem polskie wina zyskują coraz większą popularność poza naszymi granicami.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły