Jak poinformował w mediach społecznościowych Adam Kostrząb, Burmistrz Miasta Jasła, dziś Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki podczas konferencji prasowej ogłosił wyniki naboru wniosków w ramach Programu Budowy Pełnowymiarowych Boisk Piłkarskich. Jasło otrzymało 4 360 300,00 zł dofinansowania.
Projekt pn. „Kompleksowa modernizacja obiektu piłkarskiego wraz z budową zaplecza i infrastrukturą techniczną w Jaśle” obejmuje gruntowną przebudowę stadionu przy ul. Śniadeckich 15 oraz budowę nowoczesnego zaplecza dla zawodników, trenerów i kibiców. Przyznane dofinansowanie pozwoli rozpocząć realizację pierwszego etapu inwestycji jeszcze w tym roku. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 października 2028 roku.


W ramach zadania powstaną:
- nowoczesny budynek szatniowo-sanitarny i techniczny,
- profesjonalne oświetlenie boiska,
- zmodernizowana płyta główna boiska z naturalną nawierzchnią,
- nowe strefy rozgrzewkowe ze sztucznej trawy,
- parkingi dla użytkowników obiektu i autokarów drużyn,
- nowe piłkochwyty, bramki i ławki rezerwowych,
- stanowisko opieki medycznej,
- elektroniczna tablica wyników,
- kasa i bramki wejściowe,
- instalacja fotowoltaiczna.
– To świetna wiadomość nie tylko dla środowiska sportowego, ale również potwierdzenie, że podjęta decyzja o zmianie koncepcji modernizacji stadionu była słuszna. Dzięki podzieleniu inwestycji na etapy mogliśmy skutecznie ubiegać się o dofinansowanie budowy nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego, oświetlenia oraz infrastruktury towarzyszącej. To również efekt wielu miesięcy pracy i konsultacji. Od początku kadencji o realizację tej inwestycji mocno zabiegał Marcin Węgrzyn- Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła. Wspólnie odwiedziliśmy kilka nowoczesnych obiektów sportowych, odbyliśmy wiele spotkań i konsultacji, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jasielskich klubów piłkarskich Krzysztof Kosiek Prezes JKS Czarni 1910 Jasło. Dzięki temu udało się wypracować założenia projektu odpowiadające rzeczywistym potrzebom użytkowników stadionu. Dzisiejsza decyzja pokazuje, że był to właściwy kierunek. – komentuje burmistrz.

