wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mozaikowe zabawy w Jasielskim Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kolorowe wyklejanki ukazujące rybki, motyle, zajączki czy koty, to prace plastyczne uczestników warsztatów w ramach Zimowej Akademii Artystycznej w JDK. Wydarzenie miało miejsce we wtorek, 15 lutego br. Tworzenie obrazów w technice mozaikowej sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Mali twórcy, po odwiedzeniu wystawy obrazów Macieja Zielińskiego w galerii Jasielskiego Domu Kultury, na której znalazły się dzieła stanowiące połączenie malarstwa akrylowego i kolażu, mieli za zadanie stworzenie własnych prac z przygotowanych wcześniej elementów papierowych. Każdy pod czujnym okiem Ewy Kusiak, plastyczki JDK, mógł zrealizować własny pomysł.

Mozaikowe zabawy w Jasielskim Domu Kultury

Najpierw na dużym, kolorowym papierze rysowano ołówkiem kształt wybranego zwierzęcia, a później wyklejano obraz skrawkami kolorowego papieru, na który złożyły się fragmenty starych plakatów czy gazet. Wpisuje się to w ekologiczny trend poddawania zużytych przedmiotów recyklingowi. Dzieciom sposób wykonania prac bardzo przypadł do gustu. Swoje barwne prace zabrały ze sobą do domu, aby nie tylko pochwali się nimi przed rodziną, ale również jeszcze nad nimi popracować.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły