wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miasto Jasło zaopiekowało się w zeszłym roku 122 zwierzętami

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło w ramach realizacji programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt zaopiekowało się w zeszłym roku 122 zwierzętami.

W 2021 roku w ramach programu otoczono opieką łącznie 122 zwierzaki (60 psów i 62 kotów, w tym koty wolno żyjące). 40 zwierząt wróciło do swoich dotychczasowych właścicieli (39 psów i 1 kot), a 41 (18 psów i 23 koty) przygarniętych zostało przez nowych właścicieli. Blisko 100 zwierząt potrzebowało opieki weterynaryjnej, a 53 psów, których właściciele mieszkają w Jaśle, zostało bezpłatnie zaczipowanych.

Jasielski program obejmuje między innymi: odławianie bezdomnych zwierząt, zapewnienie im miejsca w schronisku i niezbędnej opieki weterynaryjnej, opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie. Podobnie jak w latach poprzednich, miasto współpracowało z tzw. Społecznymi Opiekunami kotów wolno żyjących, którzy odpowiedzialni są między innymi za dokarmianie tych zwierząt oraz bieżące monitorowanie ich skupisk.

Koszt całego zadania w ubiegłym roku wyniósł niecałe 100 tys. zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ika
21 stycznia, 2022 22:12

Szkoda, że te urzędy nie przejmują się tak bardzo ludźmi jak zwierzętami. To smutne bo tato mój bardzo przeżywa prawo wykluczające możliwość palenia węglem i drewnem. I żadne dofinansowania mu nie pomogą bo dla niego 500 zł to majątek. Robicie politykę i autoreklamę kosztem zwykłych ludzi.

- Reklama -

Ostatnie artykuły