wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miał prawie 3 promile i wjechał do rowu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielska grupa „SPEED” zatrzymała w Przysiekach pijanego kierowcę, który wjechał do rowu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. Dodatkowo okazało się, że 55-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn działał w warunkach recydywy, ponieważ już wcześniej był karany za jazdę pod wpływem alkoholu i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał w minioną sobotę po godz. 19 zgłoszenie o mężczyźnie, który w Przysiekach, będąc pod wpływem alkoholu, miał wjechać samochodem w pole orne. 

Na miejsce zostali skierowani policjanci z jasielskiej grupy „SPEED”. Kiedy funkcjonariusze dojechali pod wskazany adres, zauważyli seata, który wyjeżdżał z rowu na jezdnię. Ustalili, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Alkomat wskazał w jego organizmie prawie 3 promile. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Co grozi pijanemu kierowcy?

Według Art. 178a kk:

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. (uchylony).

§ 3. (uchylony).

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, art. 174, art. 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły