wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bogdan Rzońca aktywnym europosłem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Parlament Europejski przyjął sprawozdanie europosła PiS Bogdana Rzońcy nt. pomocy technicznej dla Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji.

W Strasburgu podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego europosłowie głosowali dziś nad sprawozdaniem europosła Prawa i Sprawiedliwości, Bogdana Rzońcy dotyczącym pomocy technicznej dla Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Fundusz ten utworzono w celu udzielenia dodatkowego wsparcia pracownikom dotkniętym konsekwencjami poważnych zmian w strukturze światowego handlu. Kwota przewidziana na ten cel w wieloletnich ramach finansowych na lata 2014−2020 na każdy rok może osiągnąć nawet 150 mln euro.

W sprawozdaniu autorstwa polskiego europosła wyrażono zgodę na uruchomienie z funduszu kwoty 610 tysięcy euro na pokrycie pomocy technicznej, której celem jest finansowanie monitorowania, gromadzenia danych i informowania, tworzenie interfejsu bazy wiedzy oraz doradzanie państwom członkowskim w zakresie wykorzystywania i oceny EFG oraz działań następczych.

„W gospodarce zdarzają się sytuacje wynikające z procesów globalizacyjnych, które powodują, że upadają firmy, pracownicy tracą pracę i trudno doszukiwać się winy po stronie przedsiębiorcy i pracowników” – mówił Bogdan Rzońca. „Poprzez ten Fundusz możemy im pomóc w   znalezieniu pracy, czy w podniesieniu kwalifikacji lub rozpoczęciu działalności gospodarczej” – dodał.

Autor sprawozdania podkreślał, że jego działania w komisji budżetowej PE umożliwiły zwiększenie nakładów finansowych na rzecz usprawnienia funduszu globalizacji. „Dzięki temu szybciej będzie można dotrzeć z pomocą do poszkodowanych osób” – mówił europoseł PiS.

Sprawozdanie zostało przyjęte większością 580 głosów.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
lolek
22 września, 2019 10:48

szok! tam jednak trzeba coś robić 😀

Misio
20 września, 2019 23:27

Rzońca miał poparcie niewiele mniejsze od Kuchcińskiego. Jedyny polityk z Jasła, który coś znaczy. Szanuje tego Pana, ale niech więcej nie mówi o zbiorniku Kąty-Myscowa ….

- Reklama -

Ostatnie artykuły