wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Adrian Bochnia z Jasła został podwójnie odznaczony

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Minister Adam Niedzielski przyznał odznaczenie honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” Adrianowi Bochni, który był Zastępcą Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Odznaczenia w imieniu Ministra Zdrowia dokonał Dyrektor CSK MSWiA – Prof. zw. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba.

Dodatkowo na wniosek Komendanta Mazowieckiej Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – nadbryg. Jarosława Nowosielskiego – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył Brązową Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”. Odznaczenia dokonał Sekretarz Stanu MSWiA Pan Maciej Wąsik.

Pamiętam jak w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny 2020 roku razem z Dyrektorem Naczelnym Panem Profesorem Waldemarem Wierzbą oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym MSWiA Panem Ministrem dr Markiem Posobkiewiczem koordynowaliśmy akcję w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, gdzie podchorążowie mieli podejrzenia COVID-19. CSK MSWiA w Warszawie zawsze mogło liczyć na pomoc Straży Pożarnej zwłaszcza z woj. mazowieckiego przy zadaniach specjalnych takich jak np. rozładunek darowizn, szybkie przenosiny oddziałów, wsparcie medyczne itp. Ceniłem sobie wzorową, można powiedzieć codzienną współpracę z Panem Komendantem – nadbryg. Jarosławem Nowosielskim – za co raz jeszcze w imieniu własnym i Dyrekcji CSK MSWiA bardzo dziękuj – wspomina Adam Bochnia

A za całokształt pracy na rzecz Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Dyrektor, Prof. zw. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba przyznał Panu Adrianowi Bochnia Medal Okolicznościowy z okazji 70-lecia Szpitala.

Adrian Bochnia pochodzi z Jasła, w latach 2018-2020 był Dyrektorem Naczelnym Obwodu Lecznictwa Kolejowego SPZOZ w Rzeszowie / Podkarpackiego Centrum Medycznego SPZOZ w Rzeszowie – podmiotu leczniczego Samorządu Województwa Podkarpackiego (woj. podkarpackie).

Od 2020 r. początkowo był Pełnomocnikiem a następnie Zastępcą Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. CSK MSWiA w Warszawie jest szpitalem strategicznym w walce z pandemią COVID-19.

Legitymacja do Odznaczenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w 2019 roku uzyskał wynik finansowy -22 mln 424 tyś zł.

W 2020 roku – kiedy pan Adrian Bochnia współzarządzał w CSK MSWiA w Warszawie, szpital uzyskał wynik finansowy + 149 tyś zł.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej CSK MSWiA w Warszawie w skład pionu podległego zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych i administracji wchodzą następujące komórki organizacyjne: Dział Statystyki Medycznej, Dział Inwestycji, Remontów i Eksploatacji, Dział Zamówień Publicznych (do 12.2020), Główny Księgowy wraz z zastępcami, Dział Księgowości i Sprawozdawczości, Sekcja Rozliczania Projektów, Sekcja Windykacji, Sekcja Planowania, Sekcja Socjalna, Sekcja Kosztów, Dział Rozliczeń, Dział Analiz, Dział Marketingu i CSR, Sekcja Sprzedaży, Dział Zaopatrzenia Medycznego, Sekcja Żywienia, Sekcja Zaopatrzenia Tekstylnego, Dział Gospodarczy, Dział Nadzoru, Sekcja Inwentaryzacji Ciągłej, Sekcja Obsługi Środków Trwałych i Wyposażenia oraz Archiwum.

W 2021 roku w CSK MSWiA w Warszawie było leczonych ponad 40,747 pacjentów, przeprowadzono łącznie ponad 7.676 zabiegów i operacji wykonanych na blokach operacyjnych, udzielono ponad 333.779 porad specjalistycznych.

Pan Adrian Bochnia jest cenionym ekspertem w systemie ochrony zdrowia w Polsce, jest także członkiem Wojewódzkiej Rady ds. Potrzeb Zdrowotnych w województwie podkarpackim oraz w województwie świętokrzyskim z ramienia Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
9 stycznia, 2024 13:24

Okropny i nielubiany człowiek.

- Reklama -

Ostatnie artykuły