wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Śledztwo w sprawie wyłudzenia ponad milionowej dotacji. Dwie kobiety z Jasła usłyszały zarzuty

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zarzuty wyłudzenia dotacji w kwocie przekraczającej milion złotych ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz PFRON usłyszały dwie kobiety. Jedna z nich, będzie odpowiadać też za naruszenie praw pracowniczych oraz przywłaszczenie 25 tys. złotych. Ta sprawa ma związek z działalnością jasielskiego stowarzyszenia, działającego na rzecz osób niepełnosprawnych. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Śledztwo prowadzone jest od 2018 r. W tym czasie, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie gromadzili dowody przestępczej działalności osób związanych ze stowarzyszeniem działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, mającym siedzibę w Jaśle. Do łamania prawa miało dochodzić od grudnia 2015 r. do lipca 2017 r.

W środę, policjanci zatrzymali dwie osoby, to 57-letnia kobieta zasiadająca we władzach stowarzyszenia oraz 54-letnia księgowa. Obie to mieszkanki powiatu jasielskiego.

Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty wyłudzenia dotacji na dofinansowanie m.in. kosztów utworzenia i działania zakładu aktywności zawodowej oraz kosztów jego działalności obsługowo–rehabilitacyjnej w kwocie 1.142.303,52 zł stanowiącej środki z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, poprzez posłużenie się dokumentami poświadczającymi nieprawdę.

Ponadto 57-letniej mieszkance Jasła zarzucono, że w okresie od lipca 2015 r. do czerwca 2017 r. podrobiła szereg podpisów na dokumentach, którymi posłużyła się później w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie. Kobieta będzie również odpowiadała za uporczywe naruszanie praw pracowniczych, w ten sposób, że nie regulowała składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego, działając na szkodę 39 pracowników. Odpowie też za przywłaszczenie, powierzonych jej z racji pełnionej funkcji, środków pieniężnych w kwocie 25 tys. złotych.

Obie podejrzane, w trakcie przesłuchania, złożyły wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Ponadto na mieniu podejrzanych zastosowano zabezpieczenia majątkowe na nieruchomościach o łącznej wartości ok. 1,2 mln złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Miki mi
11 lutego, 2022 18:34

Właśnie w ten sposób zostaje się w Polsce milionerem. Bo od pracy to można się najwyżej garbu dorobić

Andrzej Lechowski
11 lutego, 2022 17:33

Jeżeli by było prawdą że te kobiety okradały osoby niepełno sprawne fizycznie i psychicznie to w takich przestępstwach jestem za wprowadzeniem kary śmierci.

WAW
11 lutego, 2022 17:38
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

Pewnie kolejny kochający Polak katolik?

- Reklama -

Ostatnie artykuły