wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

17-latek uciekał przed policją ulicami Jasła skradzionym samochodem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kierowca matiza nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami, popełniał wykroczenia i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na jednej z ulic uszkodził dwa zaparkowane samochody, po czym zakończył brawurową jazdę wjeżdżając w latarnię. Za kierownicą siedział 17-latek, który był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym uciekał, był kradziony.

Wczoraj przed godz. 20, do jasielskiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kierującego matizem, który jeżdżąc ulicami Jasła, nie miał włączonych świateł i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Opisany przez zgłaszającego samochód zauważyli policjanci z wydziału ruchu drogowego. Na ul. Sokoła w Jaśle mundurowi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, próbowali zatrzymać samochód do kontroli. Jednak kierujący matizem przyspieszył i zaczął uciekać. 

17-latek uciekał przed policją ulicami Jasła skradzionym samochodem
Fot. KPP Jasło

Podczas pościgu, siedzący za kierownicą matiza młody mężczyzna nie stosował się do znaków i sygnałów drogowych, przejeżdżał na czerwonym świetle i zmuszał inne pojazdy do zjeżdżania na chodnik. Na ul. Lenartowicza stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził dwa zaparkowane samochody. Swoją brawurową jazdę zakończył na ul. 3 Maja wjeżdżając w latarnię, po czy próbował jeszcze uciekać pieszo. 

Policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Jasła, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Był trzeźwy, jednak pobrano mu krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji. 

W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że samochód, którym uciekał 17-latek, został skradziony w godzinach popołudniowych. Śledczy sporządzili dokumentację fotograficzną, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany 17-latek przebywa w policyjnym areszcie. Niewykluczone, że jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
stef
20 października, 2022 08:58

Skończony kretyn

- Reklama -

Ostatnie artykuły