wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielski szpital z certyfikatem „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szpital Specjalistyczny w Jaśle, jako jedna z trzech jednostek na Podkarpaciu, został wyróżniony certyfikatem „Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent”.

I edycja programu „Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent” to inicjatywa, której celem jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Do pierwszego w Polsce programu bezpieczeństwa i jakości zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

W województwie podkarpackim wśród laureatów znalazły się tylko 3 jednostki: Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. KS B. Markiewicza, Szpital Specjalistyczny w Jaśle oraz Wojewódzki Szpital im. św. Ojca PIO w Przemyślu. Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa oraz możliwość zapewnienia pacjentom najbezpieczniejszej opieki.

„Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”

Program swoim patronatem objęli m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Polska Federacja Szpitali.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL HEALTHCARE MANAGEMENT.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły