wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uwaga! – Więcej możliwości rejestracji w PUP w Jaśle!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

1. Osoby posiadające Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny ubiegające się o przyznanie statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy,

 • mogą zarejestrować się składając wniosek w postaci elektronicznej korzystając z systemu praca.gov.pl

Do wniosku o dokonanie rejestracji w postaci elektronicznej należy dołączyć skany wszystkich wymaganych do rejestracji dokumentów. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Ten rodzaj rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie pracy. W obecnej sytuacji zachęcamy do korzystania z możliwości pełnej rejestracji elektronicznej.

Aby zobaczyć przykładową ścieżkę rejestracji, zapoznaj się z instrukcją materiałem lub video.

Osoby, które nie dysponują profilem zaufanym ePUAP, a posiadają dostęp do konta elektronicznego w banku mają możliwość potwierdzenia swojej tożsamości i założenia profilu zaufanego ePUAP bez konieczności wizyty w punkcie potwierdzającym (tj. w Urzędzie Miasta w Jaśle ul. Rynek 12)

Szczegółowe informacje w tym zakresie na stronie https://pz.gov.pl.

2. Osoby nieposiadające Profilu Zaufanego / kwalifikowanego podpisu elektronicznego

 • mogą wydrukować, uzupełnić a następnie dostarczyć do urzędu skompletowane, podpisane dokumenty za pośrednictwem operatora pocztowego lub do przygotowanej w tym celu urny ustawionej na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle w godzinach od 9:00 do 14:00.

DRUKI DO REJESTRACJI znajdują się w sekcji Załączniki na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle

 • mogą osobiście pobrać udostępnione na  parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle formularze do rejestracji w formie papierowej. Przygotowany komplet dokumentów należy przesłać pocztą lub złożyć w urnie na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle. 
 • mogą wypełnić formularz elektroniczny – Zgłoszenie do rejestracji – korzystając z systemu praca.gov.pl. Pracownik zweryfikuje przesłany wniosek elektroniczny i skontaktuje się w celu podjęcia kolejnych ustaleń. Konieczne będzie podpisanie dokumentów i nadanie ich na poczcie bądź złożenie w urnie na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle.

UWAGA!!!

 • Data przyznania statusu osoby bezrobotnej i objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym – jest datą wpływu do urzędu kompletu podpisanych przez klienta dokumentów czyli: dzień złożenia w budynku urzędu lub data dostarczenia dokumentów przez pocztę lub data wysłania podpisanego Profilem Zaufanym wniosku elektronicznego.
 • Każdy złożony wniosek o rejestrację zostanie zweryfikowany przez pracownika urzędu, który ustali czy zostały spełnione warunki do przyznania statusu.
 • W przypadku pierwszej rejestracji do załączonych dokumentów należy dołączyć kserokopie dyplomów ukończenia studiów, świadectw szkolnych, świadectw kwalifikacji, wszystkich świadectw pracy i innych dokumentów mających wpływ na prawo do zasiłku.
 • W przypadku kolejnej rejestracji do załączonych dokumentów dołączasz wszystkie wyżej wymienione dokumenty uzyskane po ostatniej rejestracji.
 • W przypadku braku kserokopii świadectw pracy lub innych dokumentów mających wpływ na przyznanie prawa do zasiłku, to otrzymasz tylko status bezrobotnego, a prawo do zasiłku dla bezrobotnych zostanie przyznane dopiero od dnia doręczenia dokumentów.
 • W razie wątpliwości co do przekazanych danych pracownicy urzędu będą się z Państwem kontaktować telefoniczne lub poprzez e-mail, stąd bardzo ważne jest podanie przez Państwa poprawnych danych kontaktowych (numer telefonu, adres e-mail).
 • Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Reguluje to ustawa z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych  (Dz.U. poz.374).

WYKAZ NUMERÓW TELEFONÓW DO PRACOWNIKÓW POWIATOWEGO URZĘDU PRACY

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Joseph
24 kwietnia, 2020 10:28

i tak powinno pozostać nawet po epidemii
nie trzeba by mieć kontaktu z urzedasami

- Reklama -

Ostatnie artykuły